Досягнення братчика: (Наведіть курсор, щоб дізнатися за що вручається відзнака)
Він ввів Україну в епоху Руїни...Зробив з України Укруїну... Раджу послухати пісню Руїна - Укруїна.(англ.Ruina - Ukruina).
«Ruina» — український гурт, що грає музику в стилі блек-дез-метал із націоналістично-патріотичними текстами українською мовою. Склад гурту:
* Вітерзгір - вокал, гітара (Capitollium, Kroda, Apostate, Dragobrath, Leadhaze, Molphar, Liturgy for Nosferatu) * Беральб - бас-гітара (Kroda, Гра в Бісер) Історія гурту
Гурт зародився влітку 2006, набирався склад, починались репетиції і т.д.. З самого початку планувалося грати більш брутальну й швидку музику, але колектив прийшов до того, що маємо. Основна мета - поєднання ідеології із важкою музикою. Цікавим є поєднання дез-метал рифів старої школи із холодними швидкісними блек-метал моментами, а також неординарними фольклорними елементами, такими, як дримба. Нерідко використовується мелодика паган-металу. Усе разом звучить доволі сиро та важко. Загалом гурт зве свою музику “heathen black/death metal”. 2007 року гурт вів активну концертну діяльність, музика була тепло сприйнята українською метал-аудиторією. Записано демо "Дерево Роду Гниє" із 4 пісень: "Укруїна", "Дерево Роду Гниє", "Душа Дірява Моя" та "Бидло Сапієнс". 28.01.2007 відбувся перший виступ гурту у Львові у клубі "Лялька" разом із Ambivalence і Awoken. 22.02.2007 - там же разом із Тіні Забутих Предків, Говерла. Взимку Ruina зацікавилась канадська фірма None More Black Records, демо видали із англомовним трек-листом як спліт із італійцями Tundra та канадцями Operation Winter Mist. 18.08.2007 Ruina взяв участь у "СВАРОЖЕ КОЛО ІІ" Фест у Севастополі. Крім того, увесь склад увійшов до концертного складу Kroda. Восени Сережень пішов із Ruina. Узимку-навесні 2008 був записаний повноформатний альбом "Ukruina". Примітки щодо нього:
* Вокаліст основного гурту Вітерзгіра Kroda Ейзенслав виконав партію гостьового вокалу в пісні "Укруїна", а також взяв участь у перекладі текстів англійською для буклету. * Усі тексти написані Вітерзгіром, окрім "Чорними Хмарами Вкрита Руїна" (марш Характерного Козацтва, слова І. Багряного) та "Без Жаху і без Смерти" (Марш УПА-Захід, слова - народні) * Автор обкладинки - Вітерзгір. * На початку пісні "Кайдани Волі" використаний фрагмент фільму "Русь Изначальная". * В оформленні використана картина Тараса Шевченка "Катерина". * Автор лого гурту - А. Павловець. * Під час запису гурт залишив АлгізТир. * Видав альбом лейбл, на котрому зараз Kroda - Hammermark Art. Зараз у складі гурту лише Вітерзгір та Беральб. При цьому Ruina, так би мовити, "в комі".
Важлива примітка. Інтернетом ходить інформація про те, що гітаристом гурту є чи був Юрій Круп'як (Гра в Бісер/Lamia Culta, Ambivalence, Полинове Поле, Kroda, Інкрустатор). Це брехня. Її спростовує сам Юрій.
Впливи
Улюблені гурти Вітерзгіра - Absurd, Negură Bunget, Burzum, Graveland, Loits, Pantheon, Satyricon (до альбому Nemesis включно), In the Woods. Із українців - Drudkh.
Переконання
"У нашій ліриці ми зображуємо аспекти життя сучасного суспільства. Чи так погано все насправді? А ви зазирніть у очі наших батьків. Що там? Радість і вдоволеність. Ні. Там страх перед завтрашнім днем і страх за своїх дітей. Тут я говорю про середньостатистичну людину. Сміття, яке висипає у очі людям наше масс-медіа вуалює справжню картину розрухи соціальної, культурної, генетичної… Інтелект знівельований наглістю та поведінкою гідною скота. Виродження торкається усіх ланок нашого життя. Ні, не все так погано. Ми ще маємо Нашу Землю, іще попіл Духу жевріє у серцях небагатьох. Наша мета – роздмухати цю ватру, зміцнити Дух." (с) Вітерзгір
Ruina не позиціонує себе як НС гурт, але музиканти не приховують своєї прихильності до ультраправих ідей. Сам Вітерзгір робив відверто антисемітські заяви:
Українець та Росіянин завжди найдуть порозуміння між собою, якщо у їхні справи не буде втручатись жид…
Музики Ruina не ведуть чисто здорового способу життя, але вкрай негативно ставляться до вживання наркотиків та зловживання алкоголем.
Інші колективи учасників
Вітерзгір
* Capitollium - симфонічний блек-метал, вокал та будь-які інструменти, 2001- * Kroda - паган-блек-метал, будь-які інструменти, 2003-2010 * Apostate - дум-метал, гітара * Dragobrath - атмосферний блек-метал, паган-блек-метал, вокал, усі інструменти, 2004- * Leadhaze - дарк-метал, блек-метал, вокал, усі інструменти, 2006- * Molphar - блек-метал, бас-гітара * Liturgy for Nosferatu
Беральб
* Гра в Бісер/Lamia Culta - бас-гітара, 2003-? * Kroda - бас-гітара, 2007-2010
Досягнення братчика: (Наведіть курсор, щоб дізнатися за що вручається відзнака)
Ю́рій Богда́нович Хмельни́цький, відомий також як Юрій Хмельниченко (*~1641 — † 1685) — гетьман України в 1657, 1659—1663 роках і Правобережжя (1677-81, 1685), другий син Богдана Хмельницького. Перебував під впливом старшинських угруповань. Скинутий з гетьманства, постригся в ченці. У 1677 і 1685 роках був проголошений гетьманом Війська Запорозького як підданий турецького султана, але незабаром страчений турками.
Волею свого батька намічений на гетьмана й обраний Козацькою радою у Чигирині 27 серпня 1657, але через молодість тимчасово передав владу у руки козацтва, яке обрало на гетьмана Івана Виговського (1657—1659). Після відходу Виговського на Козацькій раді в Германівці на Київщині (11 вересня 1659) гетьманом України обрано Хмельницького. Його кандидатуру підтримувала промосковська група. Скориставшись скрутним становищем України, московський уряд і його уповноважений князь О. Трубецький примусили Юрія Хмельницького укласти 17 жовтня 1659 Переяславські статті, які обмежували суверенні права України, давали право Москві призначати своїх воєвод і мати свої залоги, крім Києва, ще у п'яти містах України.
Цей договір викликав загальне обурення, і коли в 1660 московське військо, на боці якого вимушені воювати й козаки, у війні з Польщею зазнало поразки, Хмельницький перейшов на польський бік, і московське військо було змушене до капітуляції під Чудновом. Юрій уклав 27 жовтня 1660 року з Польщею так званий Слободищенський трактат, який розривав союз з Москвою, скасовував Переяславські статті, відновлював союз з Польщею й ґарантував автономію України, яка зобов'язувалася воювати спільно з польським військом проти Москви. Проти цього трактату (апробованого Козацькою радою в Корсуні) за намовою Москви виступили деякі лівобережні полки, а Хмельницький, відчуваючи неспроможність опанувати ситуацію, на початку 1663 склав булаву й постригся в ченці під ім'ям Гедеона.
Орієнтація то на Польщу, то на Москву підштовхнула 1663 до поділу Козацької Держави на Правобережну і Лівобережну Україну. 1664 польський уряд звинуватив Хмельницького в зраді й ув'язнив його у Марієнбурзькій фортеці. Після звільнення (1667) він жив в Уманському монастирі. У січні 1668 р. брав участь у Генеральній раді Війська Запорозького, де підтримав орієнтацію П.Дорошенка на турецький протекторат. У своєму виступі на раді заявив: «Батьківські всі скарби відкопаю і татарам плату дам, тільки б під рукою великого государя і королівської величності не бути». Однак через кілька місяців Хмельницький підтримав його суперника М.Ханенка. 1670 (за іншими джерелами 1673) Юрія захопили кримські татари і відправили до Константинополя, де той перебував в замку-фортеці Сім Веж. Одного разу він намагався втекти на волю, але був знятий з високого муру, покараний киями і прикутий до стіни в'язниці. Мабуть, у цей період його аж ніяк не можна вважати безвільним чи безхарактерним. Після ув'язнення в Едичкульській в'язниці Хмельницький був архимандритом в одному з грецьких монастирів. За посередництвом французького посла (маркіза де Ноантель), турецький уряд намагався використати Хмельницього для закріплення свого володіння на Правобережній Україні.
1677 він прибув в Україну й у зверненні до народу титулував себе «Князем Малої Русі-України і вождем Війська Запорозького»; її столицею був Немирів. 1678—1679 він хотів за допомогою турецького і татарського війська приєднати Лівобережжя. Однак йому не вдалося створити міцної влади, а деякими заходами він відштовхував від себе навіть близьких співробітників. Південне Правобережжя щораз більше знелюднювалося, і люди втікали за Дніпро. Після цих невдач і примирення між Москвою, Туреччиною і Кримом (Бахчисарайський мир) 1681 Хмельницького позбавлено гетьманства. 1685 Туреччина призначила його Гетьманом України, але через півроку за непослух турецькому урядові його страчено в Кам'янці-Подільському.
Юрій Хмельницький був слабою, незрівноваженою людиною, яка своєю діяльністю немало спричинилася до того, що цю добу в історії України названо «Руїною».
Досягнення братчика: (Наведіть курсор, щоб дізнатися за що вручається відзнака)
Час Юрія настав у році 1659. Країну вже знищував смертельний вогонь Руїни. Більша частина лівобережного козацтва, піддавшись демагогії Москви, налякана, швидко втрачала будь-які національні орієнтири (заможна ж старшина, як і раніше, дбала передусім про владу й майно). І саме тоді згадали про «Юрася-гетьманича», бо якраз він здавався проросійськи налаштованим полковникам (таким, як Василь Золотаренко, Яким Сомко, Тиміш Цюцюра) найбільш зручним знаряддям в їхніх руках.На козацькій раді в Гетьманівці на Київщині (осінь 1659 року) відбувся, по суті, ретельно підготовлений переворот. Гетьмана Івана Виговського було позбавлено влади (переважно голосами лівобережного козацтва: тривожний сигнал майбутнього розколу країни!), натомість Богданів син Юрій був проголошений гетьманом. Політичний вибір 18-річному «правителю» належало робити у винятково жорстких умовах: поруч стояло численне російське військо воєводи Трубецького.Попри свою впертість (і, як побачимо, вражаючу жорстокість), прагнучи ствердити владу, Юрій — а подібне часто трапляється з людьми такого роду — пішов шляхом найменшого опору. Новий гетьман тут же розпочав переговори з росіянами як із переважаючою силою, і наприкінці жовтня 1659 року прибув у Переяслав на зустріч із Трубецьким. Царський воєвода ж виявився чоловіком владним, жорстким і спритним, сповна використавши переваги свого становища. Оскільки Юрій прибув практично без війська, Трубецький зумів, по суті, ізолювати його і продиктував ганебні, вкрай невигідні для України умови мирного договору (так званий Переяслав- II; справа в тому, що представники царя стверджували, що ці статті договору і є ті справжні Переяславські умови Ради 1654 року, на яких присягалися гетьман Богдан і козаки!). В дійсності ж сталася зловмисна фальсифікація документів того, першого Переяслава. Як зазначав Михайло Грушевський, це мало фатальні наслідки для майбутньої історії України...