Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

Гетьман Самійло КішкаСамійло КішкаНа період керівництва цього славетного отамана випало формування реєстрового козацького війська. Славетний герой всього християнського світу в боротьбі проти турецько-татарської агресії, який ніколи не намагався підняти повстання проти Польщі. Походив з Київщини, з шляхетської родини, хоча його батьки мали відношення до Брацлава. Усвідомлення свого шляхетського походження поєднувалося із усвідомленням руського коріння та підтримці православної віри.
На Січі перебував у війську Дмитра Вишневецького. В 1550 році вже відомий як учасник походів проти турків. Де раніше згадані турки дуже часто використовували проти козаків "лук и стрелы". У 1564 році, після загибелі Вишневецького, його обирають кошовим отаманом. Він набув великого досвіду у військовій справі, особливо прославився в морських походах проти турецьких твердинь Очакова, Ізмаїла, Кілії, Акермана.
Це провокувало Туреччину до війни, і під її загрозою у 1572 році король Сигізмунд-Август оголошує про створення реєстрових частин. Самійло Кішка продовжує нападати на Крим та Туреччину, і у 1573 році потрапляє в полон на галеру. Після 25-річної каторжної праці піднімає повстання і звільнює всіх полонених. Прибуває в Україну, і в 1599 році його знову обирають гетьманом, причому він представляє інтереси не лише Січі, а й всього козацтва України.
Після повстань Косинського і Наливайка Самійло Кішка мирним шляхом досягає визнання Польщею козаків як суспільного стану, і в 1600 році за сприяння короля Сигізмунда Вази вирушає в похід на Крим разом із поляками. В 1601-1602 роках бере участь у Лівонській війні з Швецією на стороні Польщі. Під його керівництвом відбуваються вдалі походи проти шведів, однак він гине й сам. Перевезений і похоронений у Каневі.
Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: