Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

Полковник Семен ПалійСемен ПалійОдин із найдосвіченіших козацьких ватажків, представник еліти часів Гетьманщини. Історія зафіксувала Семена Палія одним із найпопулярніших лідерів козацького руху не лише в Україні, а й у всій Європі. Мав неабиякий військовий досвід. Помітну політичну та військову діяльність розпочав після поразки гетьмана Юрія Хмельницького у його третьому гетьмануванні. Польська королівська влада всіляко підтримувала козацький рух у зв’язку з активізацією Османської імперії. Через формування наказного гетьманства Правобережної України під контролем Речі Посполитої, займає вигідні та помітні позиції в організації козацького руху завдяки своєму грандіозному авторитетові серед європейських монархів. Прославився обороною Австрії та Угорщини, незамінний учасник Священної Ліги, проводив боротьбу із турками в напрямку Молдавії, Валахії та Північного Причорномор’я.
У 1690 роках Семен Палій повернувся із Січі на Правобережну Україну і відразу сформував там власну управлінську команду. Користуючись лояльністю Варшави, поширює вплив на всю Київщину, Поділля, Брацлавщину і Волинь, частину Білорусі та Молдавії. Фастівський полковник практично здійснює гетьманське управління. Протягом 1690-х років демонстративно проводить політику витіснення польської шляхти і кілька разів присягає московському цареві. Намагається узгоджувати власні дії з Іваном Мазепою, однак не завжди успішно. Фінальною причиною спалаху нової війни стала заборона у 1699 році козацтва.
В 1702 році починає повстання проти Польщі, яке триває зі змінним успіхом. Повстанці захопили багато подільських міст, в тому числі Вінницю, Бар, Бердичів, Могилів, Немирів. Семен Палій оголосив Правобережжя «Вільною козацькою областю», і присягнув цареві Петру І, однак відмовився звільнити захоплені території після його наказу про підтримку короля Августа у зв’язку з Північною війною. Мазепа вступив на Правобережжя у 1704 році із 40-тисячною армією, і арештував Палія. Звільнений у 1708 році, той допомагав промосковській частині старшини і брав участь у Полтавській битві 1709 року в лавах Скоропадського. Помер у 1710 році.
Інше, козацьке
«Ура, реєстровому Війську! Слава отаману! »- Звучало в степу, над балкою неподалік від хутора Сорочинський. Про те, як виглядає образ Військового отамана ВКО "Всевелике Військо донське" в "нікелевому дзеркалі", ми спробували дізнатися в Управлінні реєстрового Війська.

Як виявилося, обов'язки отамана ВКО ВВД досі, тимчасово, виконує Віктор Дем'яненко. Обраний козаками Віктор Гончаров перебуває в підвішеному положенні через те, що не затверджений до цієї пори Президентом РФ. Ця ситуація може продовжитися ще на місяць-півтора. І тут не допоможе ніяка одежда женская оптом, навіть якщо ціна буде дуже низькою. «За інформацією, яку я маю на даний час» - каже Віктор Дем'яненко - «наших козаків там не було. «Донська козача республіка», «Козаче братство» з Москви, національно-культурна автономія з Урюпінська і представники «республіканців» з Дону, Кубані, Терека і Сибіру, націоналісти з РНЕ зробили те, що відомо зі ЗМІ.


 козацький портал
Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: