Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

26.07.2013

Козаки і комерція
Московський козак. У багатьох цей образ викликає здивування, а у деяких навіть сміх. «Ряджені», «асфальтові» - подібні епітети давно прикріпилися до козаків російських мегаполісів. Часом, коли бачиш підпилих мужиків з «іконостасами» сумнівних орденів на грудях і широченними лампасами на шароварах або чуєш про ініціативу створення «козачого таксі», з жалем розумієш, що іронія не завжди безпідставна. Інколи вони пропонують купить масло в Киеве або інші розхідники для різної техніки. Але то таке...

Потрібно сказати, що відродження російського козацтва почалося саме з Москви та інших великих міст. Люди, що почали цю справу, хоча і були в основній масі городянами, зберігали історичну пам'ять про своє коріння і, зрозуміло, вважали і вважають себе справжніми козаками, а ніякими не "асфальтовими". До слова, козаками або нащадками козаків сьогодні, за опитуваннями, називають себе близько 300 тисяч москвичів. Більше того, московське козацтво ніколи не розривало зв'язку з «присудами» - тобто тими землями, які історично належать козакам: Доном, Кубань, Ставропілля, Уралом, Сибіром - місцями їх традиційного розселення. Проблема сучасного козацтва не в тому, що значна частина козаків живе в містах, а в тому, що у нас до цих пір відсутня чітка загальна ідентифікація. У нашій роз'єднаності.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: