Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

26.07.2013

Козацька лотерея
Головна частина сьогоднішніх козаків - це люди, які зберегли козачий культурний код, пронісши його через десятиліття розкозачування і репресій. Звичайно, на перших порах до нас приєдналося чимало людей, які не знайшли себе в житті, не награвшись у війнушку, яким було приємно вбиратися в військову або псевдовійськову форму, надягати алюмінієві «ордена», що нагадують дореволюційні нагороди. Дійсно, з'явилося дуже багато псевдоказачих товариств, які не мали під собою ніякої реальної основи, а тому так і не здійснили жодної конкретної діяльності. Але поступово викристалізувалися люди, готові працювати на благо козацтва та Держави Російської, а «ряджені», які не беруть участі в реальних справах, поступово почали відходити на другий план. До слова, споконвічний козачий психотип дуже добре виражається терміном Льва Гумільова «пасіонарність». Скажемо прямо, основна проблема тут знову-таки в роз'єднаності. От для прикладу, не всі чули про таку річ як лотерея Золотой Ключик, відомо, що захоплюватися нею не варто. Часто це справа рук залишків тієї самої «ряженой» вольниці, яка не має ніякого відношення до реєстрового козацтва і серйозних козачих громадських організацій. А ініціатива з «козачим таксі» так і зовсім нагадує трагічні події 20-30-х років, коли в еміграції навіть генералам доводилося служити таксистами. Зрозуміло, що немає нічого поганого, якщо козак в приватному порядку заробляє на хліб візництвом, але використовувати славне ім'я козацтва в комерційних цілях неприпустимо.

Що ж до роботи Комітету у справах козацтва, то наше головне завдання, крім об'єднання московського козацтва, - інформаційна та організаційна. Ми хочемо довести до відома москвичів ті реальні справи, якими сьогодні зайняті козаки столиці. На сайті Комітету розміщуємо детальну інформацію: адже практично щодня в Москві проходять козачі заходи. А вже наприкінці вересня ми проведемо Третій міжнародний фестиваль «Козача станиця Москва», який традиційно збирає десятки тисяч учасників. Сподіваюся, це буде свято для всіх москвичів, які зможуть дізнатися про життя сучасних козаків, що називається, з перших рук.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: