Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

03.01.2014

Лебедянські козаки.ч.4




Козацькі порядки, здавалося, назавжди увійшли до життя Лебедянского повіту. Ще декілька десятиліть тому, молоді люди хвацько гарцювали на конях, відрощували кучеряву чуприну, дивились Новости і гордилися ними. У великій моді у чоловіків і жінок був донський красивий одяг. У великій шані зберігалися і вікові весільні традиції, чоловічі і жіночі посиденьки, "млинці", всілякі вечірки і багато що інше. В наші дні від них залишилися одні спогади. Втім, іноді подекуди в наше похмуре життя уриваються звуки козацької рояльної гармошки, розповідають смачні козацькі анекдоти. Звичайно, молодь не знає своєї історії. Їй не відомо, що в стародавні часи їх мужні предки вели постійну боротьбу за існування.





В середині XVI століття вже існувало козацьке місто Лебедянь, що стало повітовим центром з 1613 р. Він брав місцеве населення під свій захист, іноді йому доводилося наводити лад в соціальних питаннях. Тим паче, що селянські виступи Хлопко Клишонога і Івана Болотникова знайшли явну підтримку у голоти. Початок XVII століття став для Лебедянщини бурхливим часом. За твердженням істориків землі по Верхньому Дону стали улюбленим місцем зосередження біглих селян і холопів. У документах того часу часто згадуються донські козаки, що служили в Лебедяні. Козацтво тоді притягувалося на государеву службу в якості "приладових людей" - отаманів служивих, стрільців, гармашів, їздців і інших. З них спочатку складався гарнізон "польного" міста Лебедянь, В Лебедянскому повіті існувало немало козацьких поселень, що добре склалися. Приміром, в слободі Волотова Могила в 1627 - 1628 рр. налічувалося "дворів духовних три, дворів козацьких 50", Ольховская слобода теж в 50 козачих дворів з сім'ями в 25-30 чоловік. Слобода була у Великих Ізбищах, Троєкурове, Вязове і інших пунктах.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: