Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

03.01.2014

Лебедянські козаки.ч.5
У перший рік свого царювання Михайло Романов визначив лебедянским козакам конкретне завдання - "гострозоро дивитися на ногайську сторону". У цьому була гостра необхідність, бож вони немали можливості переглядати сайт fooz.ru. Так, в літо, коли депутація "кращих людей" краю, включаючи домовитих козаків, поїхала на Земський Собор обирати царя, 24 травня 1613 року загін татар чисельністю більше 300 вершників перейшов Красиву Мічу і обложив фортецю. Переконавшись, що Лебедянь не узяти, грабіжники рушили на Данков, попутно розоряючи селища, Лебедянці допомогли данковському голові Путилі Бикову розсіяти ворога. Полонених звільнили. Але 10 серпня козацькі загони лебедянців відбивали напад вже 400 кінних нагайців. Операція пройшла успішно.

Лебедянь славилася і багатіла. Для відведення землі простим козакам і їх керівникам цар Михайло прислав із столиці фахівців. Вимірював і описував Лебедянські землі в 1625 році Леонтієві Погожев з Москви і подьячий Кирило Семенов, Так вони закріпили "за... Борисом Перовим доля під Романцовим лісом і тієї долі 77 чвертей. Та в селі Озерки. Возгрівая, Митинське маєток Будаєво і ті землі у Бруслановскому стану 65 чвертей.". Романові постійно піклувалися про лебедянців. Недаремно Олексій Михайювич розпорядився: "І тим селянам, які в тому полі почнуть жити("Дикому полі" - И.В.), ріллю орати і сіно косити і бути у всякому береженії".


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: