Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

10.01.2014

Лебедянські козаки, розкол і відродження.
Пропонувалося "відвідати точно і таємно всякими заходами про знаходження збіглих". "Та хто з Лебедяни спіймані будуть, тих закувати в кайдани і переслати в Москву і колодників оголосити в Стрілецькому наказі бояринові нашому,що вони немають права на Обучение парикмахеров, князеві Івану Борисовичу з товариші" Загострення різних протиріч, голодні і неврожайні роки, епідемії погіршили положення на Лебедянщині. Це була одна з причин того, що козацька голота в 1666 році прилучилася до сина "вільного Дона" спільникові Разіна розбійному отаманові Василю Усу. "Ростребушив" село, вони зібралися в похід "за сіряками", але під Єльцом їх розсіяли урядів венозні війська.

Брали участь лебедянці і в разинському поході в 1667 - 1671 роках. А до кінця XVII століття лебедянське козацтво поступово перероджувалося. З нього виділялися різні соціальні категорії населення. Але це ніяк не зменшує ролі козаків Лебедянского Подонья в історії нашої Вітчизни Довгий час ця сторінка минулого штучно замовчувалася. І те, що тут написано в цьому матеріалі, - це початок дослідження теми. Розкрити її належить усім краєзнавцям. Завдання не з легких, але вирішувати її потрібно.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: