Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

10.01.2014

Народження Сибірського козацтва.
Утворення Сибірського лінійного козачого війська пов'язане з приєднанням Верхнього Приіртышья до Росії. Будівництво Омської, Железинської, Семипалатинської і Усть-Каменогорскої фортець і ряду форпостів започаткувало Іртишську лінію. До цього ж часу відноситься і початок гірського промислу на Алтаї, але переглядати сайт http://tsarsky.com/ немали можливості. Для захисту від джунгарских загонів на засоби Демидова при кожній копальні будувалися укріплення. Один з видатних дослідників історії козацтва полковник генерального штабу А.П. Хорошхин в книзі "Козачі війська. Досвід військово-статистичного опису" в 1881 р. писав: "Уряд, переконавшись, яку користь приносять козачі поселення на межах, згодом на знову зайнятих землях стало встановлювати поселенців, утворюючи з них нові козачі війська.

Царюванням Петра I- го більш ніж чотирьохвіковий період існування козаків можна розділити на два періоди, в першому - козачі війська виникають і розвиваються самостійно, в другому - утворення козачих військ відбувається виключно на розсуд уряду". Таким чином, Сибірське лінійне козаче військо, початок якому належало саме при Петрі I, виникло "виключно на розсуд уряду", що не могло не накласти певної своєрідності на саме існування цього війська. І такою своєрідністю, відмінною рисою Сибірського козацтва була непомірна тяжкість служби. Козаки, у міру пересування межі, примусово переселялися на нові місця. Не було ніякого вікового цензу терміну служба. Козак повинен був служити, як сказано в документах того часу, "доки в силах". В козаки зараховували силою. Тобто сибірські козаки були, по суті, кріпосними козаками, на відміну від вільних козаків Дону або Тереку.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: