Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

13.01.2014

Народження Сибірського козацтва.Формування.




Процес формування Сибірського лінійного козачого війська, що почався в 20-х роках XVIII ст., завершився в 1808 році прийняттям Положення про Сибірське лінійне козаче військо. Особливі станові повинності козацтва полягали в наступному: загальна військова повинність, особливий порядок відбуття служби, обов'язок являтися на службу зі своїм власним обмундируванням, озброєнням і конем. Порядок служби був таким: 18-річний козак приймав присягу і щозими являвся на чотири семиденні вчення. З 20 років козак проводив щорічно один літній місяць на т.з. "бараках", тобто в полі, на межі, а мебель из массива сосны производство тоді ще небуло. У 22 роки він йшов на дійсну службу, де служив 3 роки, потім 2 роки були пільги, тобто козак знаходився удома, займаючись сільським господарством, потім знову 3 роки служби, 2 роки пільг і так далі, "доки в силах". Козацтву були виділені кращі землі і угіддя - від 30 до 75 десятини на душу чоловічої статі; козацтво різко відокремилося від інших груп населення, перетворившись на привілейований стан.





Цікаві "Спогади офіцера про походи" Туркестану, опубліковані в "Військовій збірці" № 2 за 1891 р. : "... У колишній час наші лінійні офіцери і козаки поняття не мали про намети. При переході на нічліг частини розташовувалися бівуаком; за козлами рушниць звалювалися солдатські похідні мішки, що служили узголів'ям. Таким чином, у разі потреби солдат готовий був до бою в одну хвилину... Взагалі витривалість лінійного козака, руками якого побудовані усі степові міста, укріплення, пікети, розроблені дороги, як Госфорский перевал біля Копала, гідна здивування. І той же трудівник солдатів щороку робив по степу тисячоверстні походи, про які немає і помину в його формулярах. Де, наприклад, в хроніках значиться, де і коли зайняті і побудовані укріплення Копав, Вірне і інші, а тим часом ця справа славних 8 і 9-го Сибірського нині 12-го лінійного батальйону Туркестану, пересунутих в 1848 р. з Семипалатинська і Усть-каменогорська для зайняття Копала, а в 1853 р. спрямованих далі в степ за річку або в загін під керівництвом майора Перемишльского, що заснував в наступному, 1854 р. нинішнє квітуче місто Вірне" Козак повинен був служити, як сказано в документах того часу, "доки в силах". В козаки зараховували силою. Тобто сибірські козаки були, по суті, кріпосними козаками, на відміну від вільних козаків Дону або Тереку.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: