Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

14.01.2014

Життя Сибірського козацтва.




Життя, повне небезпеки, робило людей з сильним характером, безстрашних, витривалих, влучних, уміючих захищати своє життя, права і майно і в той же час миролюбних - краще поганий світ, чим хороша війна. Несучи поголовну військову повинність, козаки відправляли її за свій власний рахунок - тобто за свої гроші купували усе необхідне, тільки рушницю отримували з казни.Бувало що виготовляли зброю і власними руками без різних технологій. Це зараз наприклад можна купить сварочный аппарат невиходячи з дому, просто замовити в інтернеті і тобі доставлять все до дому. Завдяки такій системі, формування козачих полків обходилося уряду надзвичайно дешево, причому воно могло мати в розпорядженні першокласну бойову силу, завжди підготовлену, дисципліновану.





Високі бойові якості козачих військових частин залежали як від прекрасного людського матеріалу, з дитинства привченого до військових вправ, військового ладу і військової служби, так і офіцерського і командного складу, що також складається виключно з козаків. Козаками командували козаки. І офіцер, і рядовий солдат зростали разом в одній станиці, як разом росли їх батьки і діди. Один здобував освіту і ставав офіцером, командиром по професії, освіта іншого складала місцева школа. Козак-офіцер відмінно знав психологію кожного свого підлеглого, на що він придатний, як поведеться у бою. У свою чергу і рядові козаки вірили такому командирові, тому що він був свій брат, вірили, що він не поведе їх наосліп, не дасть непосильного завдання, не пошле на забій. Далеко не випадково після кампанії 1812 року Наполеон сказав: "Дайте мені одних козаків, і я пройду з ними усю Європу". Козак повинен був служити, як сказано в документах того часу, "доки в силах". В козаки зараховували силою. Тобто сибірські козаки були, по суті, кріпосними козаками, на відміну від вільних козаків Дону або Тереку.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: