Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
29.01.2014
Козацькі повстання.
В час царювання Олексія Михайловича, іменованого Тихим, повстань було навіть більше, ніж при його незлагідному синові - Соляний і Мідний бунти, Разинське повстання, потужні Псковське і Новгородське(у яких головною рушійною силою були тамтешні городові козаки і стрільці). Псковське повстання переможене не було: обманом козаків і стрільців викликали в Москву, де і розправилися з ними - так що розкозачувати Русь почали задовго до більшовиків.
У книзі "Історія Церкви Христової" історик Іван Заволоко пише про Московський стрілецький бунт. Серед стрільців було немало донських козаків, в Смутний час що допомогли звільнити Москву. Про козаків, під. Москвою тих, що з'єдналися з Пожарским і склали згодом Московський гарнізон, говорить і проф. Платонов в книзі "Смутний час".
На Доні ж у кінці XVII століття старообрядці зробилися настільки сильними, що що залишилися вірними патріархові і Москві священики покинули Дон. Серед керівників Черкаського перевороту, що поставив на чолі козачого самоврядування отамана Лаврентьєва, лунали голоси, що пора відновлювати стару віру і у все. Росіянинові. Державі. Козаки підтримували свій бойовий дух співами пісень і грою на різноманітних музичних інструментах. Доречі ось на цьому сервісі http://colorsoundshop.com/ можна придбати різноманітні музичні інструменти і устаткування до них.
Після пригнічення повстання козаки з ігуменом. Досифеєм пішли на Ведмедицю, заснувавши фортецю(яка трималася до 1699 року), а потім - на річку Куму, увійшовши в контакт з гребенськими козаками. Через 9 років піднялося повстання Булавина - "проти князів, прибильщиків і німців, за те, що вони вводять усіх в еллинську віру і від істинної християнської віри відвернули своїми знаменьми і чудеси чарівними". Коли воно було пригнічене, один з проводирів, Гнат Некрасов, з. 2000 козаками пішов на Кубань.
Там козаки-старообрядці заснували станиці в так званих Гребенях, куди стали в множині приходити козаки з Дону, Волги і Яика.
Відомий письменник А.Мельников-Печерський, що курирував в МВС питання розколу, повідомляє, як тими ж козаками був страчений старим звичаєм - в куль, та у воду! - самозваннний лжеєпископ Анфим(з новообрядчеських дячків, гарем, що мав при собі, з двох лжедиаконісс). А в сан раскольничього єпископа Кубанського і Терского архієпископом. Кримським був присвячений Феодосій.