Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

29.01.2014

Переслідування козаків старообрядців.
Через 70 років було пригнічено повстання іншого старообрядця, Пугачова, але багато козаків Дону і інших областей Росії ще довго зберігали відданість старій вірі. У "Нарисах поповщини" той же Мельников пише, що по вигнанню Наполеона з Москви столицю зайняли донські козаки, серед яких багато було старообрядців. Рогожські попи виправляли їм треби, а військовий отаман граф Платов, сам старообрядець, залишив на кладовищі похідну церкву, освячену в ім'я Пресвятої Трійці(уперше вона була представлена на виставці, організованій Земляцтвом козаків в Москві в 1991 році - ред.). За свідченням очевидців, козачі роз'їзди тоді практично не покидали району Рогожскої застави. А в Павлівському. Посаді старообрядці-селяни Герасим. Курин і Єгор Стулов за допомогою козаків-уральців вигнали французів з міста Богородська. Є хороший ресурс де можна замовити витяг з єдр як про юридичних так і фізичних осіб. За досить прийнятною ціною і на вигідних умовах.

На Собор про приісканії старообрядчеського єпископа(1831-32 рр.) на Рогожське приїхали козаки донські, уральські, лінійні, - усіх до 40 чоловік. Значну роль серед них грав отаман некрасовець Осипнув Гончарів. За характеристикою проф. Субботіна, це була людина "тонкий і розумний, невтомно діяльний і заповзятливий". Владика Амвросій, вирушаючи з Константинополя у Білу Криницю, мав при собі паспорт на ім'я казака-некрасовця і одягнений був в некрасовський же старовинний довгополий чекмень. Оповідаючи про старообрядців в Санкт-Петербурзі, Мельников розповідає, як у святкові дні в тій, що Королівській, що благається, поряд з купцями і міщанами, одягненими в каптани старовинного крою, стояли в мундирах з орденами офіцери і генерали древлего благочестя - "благочестива рать небреєма, Христові стрільці, тобто козаки". Лінейці, уральці і донці, що викликаються в Петербург у власний Його величність конвой, і в ту пору усі були "в розколі".


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: