Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

31.01.2014

Козаки в творах Товстого.
Не обійшов теми і Л.Толстой - в повістях "Хаджи-Мурат" і "Козаки". У "Козаках" Толстой говорить про те, як "дуже, дуже давно предки їх старовіри бігли з Росії і оселилися за Тереком між чеченцями на Гребені". Що походив з козачого роду В.Гиляровский свідчить: "Перебування Л.Н. Толстого в дні його юності в Гребенських козачих станицях, враження народжені в широкій вільній душі особливими умовами бойового і вільного життя серед небезпек і патріархальної простоти козацтва яскраво відбилося на його подальшій творчості. Недаремно адже, коли через 60 років після того, як він жив в цих місцях, Толстой пішов з Ясної поляни, то залізничний квиток, знайдений в його кишені був до Владикавказу! Він прагнув в козачі станиці! В ті далекі часи козакам приходилось виготовляти в ручну підкови до коня, різноманітні деталі до возів і т.д. До речі для автовласників і автолюбителів є хороший сервіс globalcars.com.ua де можна придбати любі деталі до ваших желізних конячок. В цьому інтернет магазині представленно надзвичайно великий асортимент автомобільних деталей до багатьох марок автомобілів. Сервіс надзвичайно добре себе зарекомендував на цьому ринку. На ньому продається лише високоякісна продукція відомих світових виробників. За доволі доступними цінами.

Неоднозначний опис козаків-старовірів в творах М.Шолохова. Ось одно з них - в розповіді "Лоша": ".Трофим, жахливо лаючись, трюпком поїхав туди, де бородаті червонопикі старовіри тіснили ескадронного з трьома червоноармійцями, притискаючи їх до яру. пливли перед очима ескадронний, стрибаючий в яр, щербатий старовір, що хрестить шашкою політкому". Але понад усе образів старовірів в "Тихому. Доні": ".Ще в минулім мясоїд наїжджали свати здалека, з річки Цуцкана багаті безліч старовіри-козаки". Направляючи Листницького в 14-й полк, нач. штабу дивізії говорить: ".Там виключно славний підбір офіцерів і козаки потвердіші, посерее, більшість з південних станиць Усть-Медведицького округу. Там. Вам краще буде. Листницький з радістю сприйняв переклад і із задоволенням усвідомив правдивість нач. штабу - офіцери у більшості монархісти, козаки на третину розбавлені старообрядцями Усть-Хоперській, Кумилженській, Глазуновській і інших станиць були налагоджені зовсім не революційно".


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: