Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

01.02.2014

Гоніння козаків старовірів.
Суд над. Подтелковым в хуторі Пономарьові: ".Февралев, козак старообрядець Милютинской станиці, схопився, як підкинутий пружиною: "Розстріляти! Усіх"!. Він по оголошеному затряс головою оглядаючи усіх бузувірським косячим поглядом, давлячись слиною закричав: "Немає їм, христопродавцам, милості. Жиди які з них, убити. Убити! Розіпнути їх. У вогні їх". Без компромиссов тодішня Церква опходилась із козаками старовірами, майже усіх кого ув'язнили за старовірство було страчено. Ще портрет: "Віз їх козак-старообрядець з такою дитячою рожевою і чистою особою, що навіть Штокман безпричинно ежил посмішкою губи. У козака, незважаючи на його молодість, кучерявилася густа світло-русява борода, кавуновим шматом рожевів в ній свіжий рум'яний рот, біля очей золотився пушок і чи то від пухнастої бороди, чи то від повнокровного рум'янцю ока якось особливо прозоро синіли". І там же - ".що пашить силою і молодістю старовір, відкриваючи смушковий кожушок, тепло посміхався: "немає Бог гріхами терпить доки. А з чого воно буде, нездоров'я.

Спокон повіці не палимо, горілку п'ємо натуральну, хліб з малесеньких їмо пшеничний. І навіщо палиш зілля це? Гля, який кругом весняний дух чистий, а ти поганиш грудя смердючим димом". А ось роман К.Седых "Даурія" : ".Сміливими людьми були сотенні і взводи командири дружини. Першу сотню водив байкинський вахмістр Дорофій Золотухін, рудобородий, неговіркий старовір-сміливець, що боявся на цьому світі лише тютюнового диму". У знаменитому романі П.И. Мельникова-Печерського "В лісах і на горах" розповідається, як перед гоніннями старовірів при Миколі I на соборі керженських монастирських старців і стариць останню надежу ті покладали на своїх єдиновірців козаків. І давила ж люду служивого тодішня влада! На Уралі виселяли і расказачивали тисячами - це в 1875 році! На Доні низовских старовірів виселяли на північ області так - серед зими ламали у будинку піч.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: