Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
04.02.2014
Катериа II і козацтво.
10 листопада (старий стиль) 1764 Імператриця Катерина II остаточно ліквідувала все ще існувавший на Україні гетьманський титул. Функції гетьмана взяли на себе відтворена Малоросійська колегія , а також генерал -губернатор. Таким чином , був зроблений ще один важливий крок для подальшої інтеграції Малоросії до складу єдиної Російської держави .
Це рішення Імператриці було цілком логічним. Досить згадати , що ще Цар Петро I , що ввів в Росії губернську систему управління , підпорядковану сильної центральної влади , будував Російську Імперію як держава унітарна . Тому ліквідація автономій , якими продовжували користуватися окремі землі , що увійшли до складу Імперії , було лише справою часу.
Нагадаємо , що спочатку гетьман (слово це, до речі , має німецьке походження і тотожне німецькому « Гауптман » ) був усього лише військовим лідером , влада якого поширювалася на реєстрових козаків. Після входження Лівобережної України до складу Московського Царства гетьман реєстрових козаків став іменуватися « Гетьман його царської пресвітлої величності Війська Запорозького» , а його функції значно розширилися - під булаву гетьмана потрапило все цивільне населення краю. Однак стабільності це не принесло.
А для читачок нашого порталу є хороший ресурс центр лазерной эпиляции і замовити там цю процедуру за доступною ціною. Адже відомо що лазерна епіляція являється найбільш безпечною і безболісною процедурою.
Після (зради) гетьмана Мазепи в ході Північної війни почалося стрімке ослаблення влади гетьманів. До нового гетьману Івану Скоропадському був приставлений російський чиновник , який контролював його , а незабаром створені генеральна військова канцелярія і українська колегія , до яких після смерті гетьмана Скоропадського фактично перейшли гетьманські повноваження . Як зазначав історик С. М. Соловйов , « з часу перетворення Петра гетьман втратив колишнє значення ; в продовження деякого часу його зовсім не було ; потім з'явилися знову гетьмани , але аж ніяк не з колишнім значенням ; істотною зміни від появи гетьмана ніякої не відбувалося , країна звикла помалу до цієї байдужості : чи є гетьман , чи немає його ». Обрати нового гетьмана - Данила Апостола - вдалося лише з дозволу Імператора Петра II в 1727 році. Однак після його смерті, яка настала в 1734 році , гетьмани знову перестали призначатися . Останнім українським гетьманом у складі Російської Імперії став в 1750 році брат фаворита Імператриці Єлизавети Петрівни - Кирило Розумовський .