Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
10.02.2014
Катериа II і ліквідація гетьманства.
Час же для ліквідації гетьманства уявлялося цілком відповідним. Поставлений Імператрицею Єлизаветою Петрівною гетьманом граф Кирило Розумовський, на своїй малій батьківщині - Україні бував вкрай рідко, воліючи петербурзьке життя, і повністю передоручив свої обов'язки правителю своєї канцелярії Г.Н.Теплову. Тим часом Імператриці донесли з Києва, що серед української старшини збираються підписи « про залишення гетьманства в роді Розумовського » - тобто про перехід гетьманства у спадщину, як це було за часів Хмельницького, що передав гетьманську булаву своєму синові. Скориставшись цим інцидентом, Катерина II дала зрозуміти Розумовському, що йому слід було б добровільно відмовитися від гетьманства, оскільки відмова у цьому проханні міг би привести до великих неприємностей. Розумовському після цього нічого не залишалося, крім як подати прохання, в якому він просив звільнити його « від такої важкої та небезпечної посади». А для тих хто найблищим часом збирається у відпустку і ще невирішив куди поїхати відпочивати. Є хороший ресурс де можна придбати туры в ОАЭ из Киева. За доволі доступними цінами. І відпочити у надзвичайно красивих куточках Арабських Іміратах.
10 листопада 1764 Імператрицею був виданий маніфест до малоросійського народу про звільнення Розумовського від гетьманства, причому про обрання нового гетьмана ні слова не говорилося. Як зазначав український історик М.С. Грушевський, « Розумовському за його покірність була завітала надзвичайна пенсія, 60 тис. рублів на рік, і величезні маєтки, що призначалися на утримання гетьмана : Гадяцький Ключ і Биковська волость. Це подало надію і генеральним старшинам і полковникам, що зі скасуванням гетьманського правління будуть і їм роздані у власність так звані рангові помістя - приписані до їх посадам, як Розумовському дано гетьманські маєтки. У цих розрахунках вони не дуже і нагадували про обрання нового гетьмана ... ». А щоб ліквідація гетьманства була сприйнята місцевою елітою як ліквідація автономії України, було вирішено відтворити Малоросійську колегію, на чолі якої був поставлений полководець граф П.А.Румянцев - Задунайський, який став і генерал -губернатором Малоросії. Однак у планах Імператриці було поступово ліквідувати залишки української автономії і козачої вольності, вирівнявши Малоросію з великоруськими губерніями. Завдання це, покладена на Румянцева, була їм успішно виконана. Малоросія незабаром була розділена на дві губернії - Слобідську і Новоросійську, а в 1782 році на всю територію України був поширений загальноімперський акт «Установи для управління губерній ».