Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

15.01.2014

Козацтво і суспільство.
Боротьба серйозна, одних Інтернет-ресурсів багато-багато, в десятки разів більше штати, з масою авторів, розкручуванням, відкритим рекламою, прихованою рекламою в ЗМІ. Кожен може в цьому переконається. І таких газет, ресурсів,є навіть можливість замовити автобусні білети онлайн про що ще років 10 назад можна було хіба мріяти. Є і що щодня штампують різний маразм. Хто-небудь повірить, що можливий знову комунізм, соціалізм, сталін, "п'ята імперія"? Ніхто! Маразм не маразмі, а значить ця діяльність комусь потрібна. Потрібна, щоб засвистіти, забовтати забубоніти голос козачої самосвідомості. Як все виходило раніше в козачому русі. Коли справа йшла, з'являлися лідери, зароджувалося якесь співтовариство, що визначило своїми інтересами козаче відродження, починався процес розширення круга, тут-то і виникала несподівана "перешкода". "Раптом" у когось виникали сумніви в росіянинові або козачому походженні людини, лідера, активістів, натяки на неправильне походження, частіше єврейське, прізвище, посилання на якісь міфічні фенотипи, колір волосся, форму вилиць, мочок вух і іншої нісенітниці. Придумали, звичайно, усе це тупо, провокатори, на зорі руху, проте колись усі промовчали, чи то з сором'язливості, чи то боячись бути запідозреними в неросійському походженні або відхиленні по фейс-контролю. І зараз мовчать. Ну а раз, "можна", воно і пішло поїхало і вже складно зупинити. Подібні "відкриття" стали писати і громадяни з відхиленнями, і підлітки, і політичні конкуренти на цьому полі.

Можна від цього відмахуватися, будувати з себе розумників, але факт залишається фактом - як показала історія козачого руху, якраз це питання не раз виявлялося тим фатальним моментом, об який воно спотикалося і глухнуло. А в той же час глухнули на невизначений термін перспективи відродження. Хто, як і навіщо виступав каталізатором "питання", раз по раз, що гасив паростки в нашому русі, це тема окрема, питання в іншому, - не готова виявлялася в першу чергу наша ідеологічна база, протистояти чорнусі. А лідери і активісти, коли їх пробивали на цю делікатну тему, тушувалися, пасуючи перед такою постановкою питання. Складно було щось довести, не хотілося, соромилися, не могли і так далі. Тим більше якщо у когось, десь, дійсно в роду були татари там, кавказці, або спаси боже євреї. Все, на цьому пориви людини гасили. Хто від цього вигравав, невірно не потрібно пояснювати. Тому, сьогодні, потрібно чітко усвідомлювати, що реальне життя це спілкування людей. У Україні, та і у будь-якій країні, люди переїжджали, поступали на службу, торгували, воювали, і взагалі жили і зрозуміла справа одружувалися - виходили заміж. Ясно, що є серед як там не є найчистіших росіян, і дідусь поляк, і бабуся калмичка, а у Григорія Мелехова з "Тихого Дона" так бабуся була туркеня. І не нашу справу судити когось за це. Для нас усе це чисті росіяни, коли вони так себе відчувають. У предків був один резон - народити і виростити здорове потомство. І ніхто не має права це обговорювати.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: