Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
22.01.2014
Як козаки воювали.
Про козаків. 17-й кубанський козачий кавалерійський корпус формувався з добровольців незакличних віків. І хоча в нім було немало сімнадцятилітніх хлопченят, основний масив складали сорока - п'ятидесятирічні мужики, що пройшли до цього і германську і цивільну. Це не були навіжені самовбивці, як можна припустити, глянувши на відоме полотно, на якому вершники з шашками летять на танки. Це були обстріляні, знаючі ціну життя і смерті, що уміють зважувати ризик бійці, що розуміли, на що вони йдуть. Це були висококультурні люди, більшинство з них володіли кількома іноземними мовами, зокрема і польською. І якщо у когось виникло бажання теж вивчити польську мову то в цім завданні вам значно допоможуть курсы польского языка.
У більшості своїй вони були куди досвідченішими і стійкішими морально воїнами, чим двадцятирічні хлопченята, чий відступ вони прикривали. І вони відмінно знали - за що йдуть у бій. У тому числі - і за відступаючих хлопченят. Про шабельні атаки. Вони були, але не такими, як можна собі уявити по фільмах. Тактика кавалеристів у Велику Вітчизняну помітно відрізнялася від тактики часів громадянської. Козаки в основному воювали пішими. По спогадах очевидців основною зброєю козака у Вітчизняну була рушниця, а трохи пізніше - автомат. Зручний в рукопашній кинджал був завжди на поясі. А ось шаблі найчастіше лежали в обозі.
З собою прагматичні козаки брали їх тільки в кавалерійські рейди по ворожих тилах - в решту часу путтю від шабель не було. Коні ж використовувалися більше як транспортний засіб, але не як "бойова техніка". По можливості верхи здійснювалися переходи. На кінній тязі пересувалися кулемети і гармати. Не шаблями, а за допомогою гармат, протитанкових рушниць і танків наданої корпусу танкової бригади Орловського училища була зупинена під Кущевской фашистська бронетехніка.
А вже потім, коли ворожі танки і самохідність горіли, а піхота забарилася - була шабельна атака. І в цих умовах вона була навіть менш самогубною, чим штикова атака піхоти. Так - вершник зручніша мішень, ніж піхотинець. Але це - для підготовленого стрільця в укріпленій позиції. А для автоматника, що тільки що наставав, піхотинець прийнятніший. Він і біжить довше. І в рукопашній ти з ним - на рівних.