Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

23.01.2014

Козацька стратегія бою.
Я вже говорив про те, що кавалеристи були мужики досвідчені, обстріляні, уміючі зважувати риски. Кінною лавою під Кущевской козаки атакували не з лихого героїзму, а тому що так було краще. Атакували з балки, із-за залізничного насипу, з кукурудзяного поля, в якому до пори вершників було не видно, та за сонцем(щоб ворога сліпило). Саме завдяки цьому досягалася несподіваність атаки. Ви поставте себе на місце гітлерівського автоматника. Хвилину тому в полі нікого не було, але ось тебе вже рубають. Так-так - саме рубають. Тебе учили прийомам проти ударів багнетом або прикладом, але не шаблі і тоді ще незнали де можна взяти кредит наличными Украина. До речі - важливо: більшість шабельних атак(а тоді вона була не лише під Кущевською, але і під Шкуринською, і на інших ділянках Ейського оборонного рубежу) були контратаками. Тобто кавалерія не кидалася на простріляні кулемети, а рубала позбавленого укриттів пішого ворога.

Тобто усвідомлено, уміло і успішно використала ті небагато переваг, які кавалеристи мали над піхотинцями в полі. Варто розуміти, що нескінченне це тривати не могло. Як би грамотно козаки не планували свої атаки, як би хвацько вони не здійснювали обходи, усі вирішили танки. До місць боїв вийшли чергові танкові підрозділи німців. Наша артилерія була пригнічена. Гітлерівці продовжили настання, а значні втрати(атак без втрат не буває), що понесли, козачі дивізії відступили, затримавши ворога на три - чотири дні. Чи коштувала овчинка вироблення? По-перше корпус виконав бойове завдання - забезпечив відхід регулярних частин Червоної Армії на туапсинському і моздокському напрямах. Війська, що відступили, переформувалися, закріпилися на нових оборонних рубежах і не пустили ворога туди, куди він прагнув - до кавказької нафти. (Так-так, а ви думаєте що тільки зараз заради нафти бомблять? Нісенітниця - раніше було те ж саме). По-друге, козаки дали час демонтувати устаткування нафтових свердловин Кубані і знищити самі свердловини.


Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: