Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

13.03.13
Весілля - це завжи приємне та світле свято для молодих та їхніх родичів. А щоб всі ці яскраві моменти ви потім змогли переглянути знову, радимо скористатись послугою видеосъемка свадеб. Професійні оператори змонтують високоякісне та гарне відео вашого весілля із усіма важливими момнтами.
Козаки мали велику прихильність до різних козацьких і селянських українських поселень. Але особливо любили вони село Клекотину. Клекотина знаходилася на важливих річках, особливо стратегічним був доступ до річки Мурафа. Саме там відбувалися активні маневри татар. І тому козаки вміло протистояли цим ворогам у Клекотині. Село було оточене глибоким ровом, в який заходила вода з річки, і тому можна було не хвилюватися за витримування першого натиску ворогів – татари не могли швидко долати такі інженерні загородження. Особливо ж для них були проблемними водні перешкоди на зразок заповнених водою ярів та ровів навколо Клекотини. Вода біля села рухалася дуже швидко, і справляла грізне враження. Саме тому Клекотина була неприступною для татар, поляків та інших ворогів. Свого часу турки і москалі також намагалися захопити село, але не могли цього зробити. Козацька оборона була неймовірно ефективною в цій місцевості. Великі важкі гармати забезпечували обстріл ворожих таборів, а легкі гармати, яких було дуже багато на валах і перед ровами, гарантували знищення великої кількості живої сили противника, що наважувався на штурм. Після кількох днів облоги противники, незалежно від своєї кількості та рівня підготовки, відступали. Артилерія ворога не могла конкурувати із артилерією козаків Клекотини через велику висоту розташування оборонного валу.
Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: