Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

27.03.13
Детальну інформацію про лечение дакриоцистита ви зможете знайти на сайті dacryocystit.com.ua/lechenie_dakriocestita.html. Також ви можете записатись на прийом і отримати належну консультацію.
Козаки часто бували під Смоленськом, і це відбувалося в рамках загальнодержавних військових акцій Великого князівства Литовського, а згодом – Речі Посполитої. Козаки добре воювали, були відмінними військовими інженерами, і тому поляки і литовці постійно запрошували їх до походів. Протистояння з Московським царством завжди було досить складним, але козаки активно долучалися до боротьби і вміли завдавати важких поразок противникам. Козаки влаштовували засідки, чинили диверсії, протистояли москалям на переправах і мостах. Коли литовці атакували москалів кіннотою, то козаки обстрілювали їх із самопалів та луків, атакували врукопаш за допомогою списів та шабель, а головне – вміли швидко маневрувати і завдавати дошкульних поразок невеликим тиловим та резервним загонам, вміли вистежувати шпигунів. Під Смоленськом відбувалася дуже складна боротьба між польсько-литовськими військами та московським ополченням і регулярними царськими підрозділами. Козакам було запропоновано приєднатися до повстання, оскільки від їхньої допомоги залежав успіх всієї операції. Після того, як вісім тисяч запорожців та десять тисяч реєстрових козаків підійшли до Смоленська, московські війська охопила паніка, і вони почали масово дезертирувати. Козаки вдарили на передові бастіони москалів, і Смоленськ було захоплено. Вирішального удару завдала литовська кіннота, котру не змогли зупинити ні ополчення, ні стрільці регулярного царського війська. Польські мушкетери завершили розгром противника. Козацькі диверсійні групи проникли на територію навколо Смоленська і висадили в повітря порохові склади, що знаходилися недалеко від Москви. Цар попросив миру ,і поляки разом з литовцями відібрали Смоленськ за умовами договору. Місто надовго потрапило під владу Речі Посполитої. Перемогу було здобуто завдяки козакам.
Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: