Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

03.06.13
Красне завжди вважали одним з найважливіших міст Поділля і Брацлавщини, адже студія дизайну інтер'єрів Casa d’Elle знаходилась здесь.
Сам полковник Данило Нечай опікувався твердинею, і вважав, що немає більш важливого міста на шляху до Брацлава. Поляки наважилися наступати на Красне тільки після того, як перемогли козаків під Берестечком. Нечай вирішив зустріти ворогів на підступах до міста, біля Браїлова. Після тривалої взаємної стрілянини козаки вирішили відступити до Красного. Поляки йшли слідом. Артилерію для оборони міста було встановлено на валах із західної та північної сторони. Південні рубежі утримували козаки на греблі великого ставу, а зі сходу місто захищала татарська кіннота у кількості вісімдесят вершників. Польська артилерія почала обстрілювати місто із заходу, у відповідь козаки також влаштували канонаду. Після тривалого обміну ядрами поляки кинулися на приступ Красного, але були відкинуті. Козаки вдало робили вилазки, скидали ворогів з валу, і потім поляки вирішили, що, втративши сто чоловік піхоти, більше не варто наступати із заходу. Вони вдарили на південні оборонні рубежі і потіснили козаків з греблі, Данило Нечай кинувся туди зі своїм загоном, щоб відбити греблю, проте ворожа куля знайшла його. Татари допомогли козакам, проте ворог вже увірвався до міста і почав закріплюватися під греблею. Протягом двох днів місто було зруйновано. Безкарний артилерійський обстріл призвів до загибелі половини населення. Решту поляки знищили вогнем із мушкетів. Різанина в Красному стала уроком для козаків, які не змогли надати Данилові Нечаю достатньої допомоги, котрої він потребував.
Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: