Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

13.06.13
Для начала свежие и актуальные новости Молдовы. Молдавское ежедневное новостное онлайн издание Resurs.md котрым руководит Владимир Карманов сообщает, что в центре Бельц установлен «Серп и Молот».
Тростянець мав важливе значення для козаків, оскільки він дозволяв оборонятися від татар успішно і впевнено. Сам Тростянець досить довго служив одним із рубіжних міст перед степовою загрозою. Татари і турки всіляко намагалися захопити козаків зненацька. А у зв’язку із тим, що в козаків була чудово розвинена і організована сторожа й система сповіщення та передачі інформації, це було важкою справою з низькою ймовірністю успіху. Тростянець оборонявся надзвичайно ефективно, адже в нього була першокласна залога, котра налічувала вісімдесят козаків, тринадцять важких гармат, вісім легких гармат, і навіть чотири мортири для боротьби з польовими таборами і артилерією супротивника. Козаки мали також при собі пістолі, самопали, шаблі, списи, сокири, багато луків зі стрілами. Така зброя гарантувала боєздатність не лише в польових протистояннях, а й у бійках на барикадах, на валах, в умовах міста. Татари під Тростянцем отримали достойний опір, і їхній напад було зупинено перед валами. Козаки влаштували справжнє побоїще, обстрілювали татар зі стін міста, і загалом знизили протягом кількох годин більше тисячі ворогів. Після того вся Брацлавщина стала вільною від нападів татар на дванадцять років. Побоїще дорого коштувало татарам, вони намагалися оминати Тростянець, а козаки завжди відбивали їхні напади саме біля цього міста.
Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: