Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

15.06.13
Протистояння в Мурафі історики називають класичним протистоянням подільських козаків і поляків. Це відбувалося за часів боротьби Петра Дорошенка з Польщею. Тоді козаки відбили у противника Красне та Стіну, і продовжували наступ на захід, до Бару. Козацька кіннота першою помітила, що ворог наближається до Мурафи і намагатиметься форсувати ріку. Щоб закріпитися на її лівому березі, поляки були змушені перепливати досить широку ділянку Мурафи, тому це затримувало їх.
Купити якісні та недорогі подарунки як для дітей так і для дорослих ви можете в інтернет магазині подарунків http://www.hotabych.com/. Ціни вас приємно здивують, а доставка буде швидкою та надійною.
Козаки в цей час вирішили напасти на ті загони, котрі ще не встигли закріпитися на лівому березі, але вже переправилися на нього. В цей час козацька артилерія вдарила по поляках, які переправлялися і ще не встигли вийти з води, а також по тих, які стояли на правому березі. Поляки вирішили організувати оборону свого табору на правому березі, і невдовзі спорудили навіть вал, проте козаки вирішили діяти значно активніше, і протягом одного дня переправили вище за течією двісті козаків, котрі вирушили вночі робити диверсію в польському таборі. Їм вдалося підпалити крайні намети і вози. Потім влаштували обманний маневр так, наче втікають, а самі зробили засідку в яру біля табору. Основні козацькі сили форсували Мурафу вночі, перед світанком. Коли поляки помітили козаків і намагалися відстрілюватися, з лівого берега почала обстріл артилерія, котру підтягнули максимально до води. В цей час із засідки в яру з мушкетами вискочили козаки і почали обстрілювати поляків з півночі. Ворога було деморалізовано і розгромлено. Багато жовнірів кинулися тікати, але потонули в болотах і річці. В цей час додатковий, резервний загін козаків, який охороняв тил війська, вступив у битву і здійснив прорив польського фронту на правому березі, що призвело до розчленування та остаточного знищення центру поляків. Артилерія безперестанку обстрілювала залишки ворогів. Тривалий час козаки наздоганяли втікачів, і знищували або захоплювали в полон. Мурафа була символом перемоги над противниками.
Пошук

Партнери:
А тут має бути партнер

Сувій однодумців

Пошта

Залиш свою скриньку для низового козацтва: