Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Куди підемо?

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 148

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 1
INDRA

Сьогодні були:


Що тут у нас?

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

День козацтваКартинка до дня козацтва Ви чули про день козацтва? Дане питання цікавить багато людей. Отож приступимо до його розгляду і постараємось дати вам вичерпну відповідь. Почнемо ми з того, що дане свято святкується 14 жовтня разом із святом Покрови Пречистої Богородиці. Запропоновано святкувати день українського козацтва було завдяки особливим заслугам козаків перед Українською державою, адже саме вони-козаки України, зробили вагомий внесок в її створення і саме в часи козацтва було вперше згадано слово Україна, що також не мало важливо. Отож-святкуємо ми свято День Козацтва із 7 серпня 1999 року-за особливі заслуги козаків перед нинішньою самостійною та незалежною Україною. Для того щоб зрозуміти що таке козацтво потрібно заглянути трохи в минуле, а саме в історію українського козацтва. Адже саме наше минуле-це наша культурна спадщина, а козаки відіграють в ній найбільшу і змістовнішу роль. Саме козацтво змогло викликати в людей віру в майбутнє і в те , що український народ буде жити на своїй землі. Ми на даний час незалежна та суверенна держава і глянувши на карту України бачимо наше дуже вигідне географічне розташування.

День козацтва та згадки у гімні

Але в той же ж час добре заглянувши в наше українське минуле, в наші народні пісні, в наш гімн, ми можемо почути такі рядки, які не можуть заставити задуматись:

  • Станем, браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону,
   В ріднім краю панувати не дамо нікому,
   Чорне море ще всміхнеться, дід-Дніпро зрадіє,
   Ще у нашій Україні - доленька наспіє.
 • Приведені рядки із гімну України, що не може хвилювати, адже саме тут написано наші справжні кордони, нашу спадщину. Але як всі добре знають, Сян-річка в нинішній Польщі, Дон-також річка в Російській Республіці. Отож, можемо браття зрозуміти, на скільки сильно вороги розідрали територію нашої неньки України. Але давайте більш детально розглянемо, як формувалась наша держава і чому саме 14 жовтня було прийнято святкувати День Козацтва. За останніх майже чотири століття, наш народ старався тричі піднятись на ноги і тільки із третьою спроби ми змогли це зробити. Першими хто став на захист і відродження держави були козаки, і саме увесь період козацтва характеризує постійну боротьбу козаків проти найрізноманітніших ворогів українського народу. Починаючи від турків, закінчуючи поляками та росіянами. Друга спроба створити незалежну та самостійну державу була в період революції 1917-1920 рр. Третя та найуспішніша спроба, була саме в наш час.

  Передумови до виникнення Дня козацтва

  Тільки наприкінці 80-х років минулого століття дуже різко почав виникати інтерес у людей до свого минулого. Отож саме в цей час почало створюватись величезна кількість козацьких та громадських утворень. Наведемо приклад таких утворень. У 1985 була створена школа українського мистецтва-в народі "Школа Бойового гопака". У 1984 році створено було "козацьке земляцтво", а у 1989 році перейменоване в Донецький курінь українського козацтва, також можемо згадати про школи війського мистецтва, яких на даний час налічується не мало. Можна перечислювати такі організації ще досить довго, але всі вони єдиним образом призвели до такого результату, як створення дня Українського козацтва. Всі ці організації тільки на початковому етапі розвитку, отримали сильний спротив деяких державних структур та провокації із їхньої сторони, для прикладу в Переяславі-Хмельницькому (1992), під час вшанування пам'яті П.Сагайдачного у Києво-Могилянській академії (1994), було затримано козацького старшину, і ще багато подібних витівок було із сторони державних структур, хоча це вони в першу чергу повинні бути зацікавленими в розвитку такого величезного національного надбання, як козацтво. Все таки як не як, пройшовши найбільші труднощі під час створення, та натиск недоброзичливців, в період із 1990-2004 рр., великий внесок у справі по втіленню національної ідеї в сучасному суспільстві було зроблено українськими козаками. Врахувавши історичне значення та заслуги козаків-президентом України було видано цілу низку законів, які стосувались безпосередньо козацького руху. Отож починаючи із 15 листопада 2001 року президент прийняв положення про відродження та відновлення українського козацтва. Отож із підтримкою президента на сьогоднішній день зареєстровано біля десятка всеукраїнських організацій реєстрового козацтва, та більше п'яти сотень районних, міських та сільських утворень.
  Пошук

  Партнери:
  А тут має бути партнер

  Сувій однодумців

  Пошта

  Залиш свою скриньку для низового козацтва: