Хто такий козак? Лицар, герой, який готовий віддати власне життя за долю і процвітання Батьківщини. В свідомості кожного з нас свої власні образи козацтва. В наш час Козацтво – один із найгероїчніших, найсвятіших, найближчих українських міфів. Тема сучасної козацької України одна з найболючіших. Навіть не будемо згадувати про День козацтва. Козача ментальність вироблялася віками на принципах общинності і взаємодопомоги, мобілізаційної, внутрішньої потреби козаків служінню вищій ідеї, як релігійної так і державної, при якій на другий план відходять особисті інтереси. Це і є особливим типом козачого світогляду. Козача ментальність, за своєю природою, несумісна з примусово насаджуваними в наш час "моральними цінностями", в першу чергу владою грошей, що змушує багатьох забувати про честь і служіння Батьківщині.
То хто такі козаки України? Сучасний козацький рух в Україні являє собою досить сумне видовище, яке немає з початку свого виникнення ясних цілей і завдань. З багатьох причин відбувається дроблення козачого руху замість того, щоб козаки України, які знаходяться в різних козачих організаціях, відкинувши амбіції своїх отаманів, об'єднувалися в потужні, легко керовані структури, що включають в себе всіх українських козаків, що проживають в даному регіоні.
Протягом тривалого часу в нашу суспільну свідомість насаджується, не без "допомоги" самих козаків, образ примітивного, культурно-обмеженого типу, чиїм неодмінним супутником є ?алкоголь і агресія, але це знову ж таки загальноукраїнська проблема, як і безробіття та відтік соціально-активної молоді за кордон на заробітки.
Статути багатьох громадських організацій козаків України передбачають присвоєння вищих чинів своїм отаманам, аж до генеральських, а ось обмежень у цій справі, як правило не передбачається, що спричинило за собою неприборкане чинування. У деяких козачих організаціях на сьогоднішній день не залишилося рядових козаків - одні генерали. Справа дійшла і до продажу козачих звань і нагород. Деякі козацькі організації знаходяться в стані "війни" один з одним, будучи заручниками амбіцій своїх отаманів. Все це серйозно дискредитує козацький рух в очах українського суспільства і викликає до нього неоднозначне ставлення.
Однак здорове духовне та культурне ядро ?в козачому русі України існувало всі ці роки. Це в першу чергу подвижники і ентузіасти, відставні офіцери, козаки за походженням, об'єднані православною вірою, які щиро вболівали душею за козацьку ідею, зберігаючи духовну та історичну основу козачого руху. Істинний тип козака, це люди з почуттям власної гідності, патріоти, здатні до самоорганізації і самопожертви. Козачий дух не химера і не вигадка, а стан душі козака. Все це разом узяте рятує козацький рух від деградації і розвалу.
Сучасне козацтво не є історичним архаїзмом, як вважають деякі. Незважаючи на наявні на сьогоднішній день негативні моменти, воно має величезний, не розкритий ще до кінця потенціал, який до теперішнього часу не побачили і не зрозуміли наші політики, але який в підсумку послужить становленню України, як могутньої Європейської Держави.
Справжні козаки України вважають, що основою козачого руху в нашій країні є первинні козацькі громади, які створюються за місцем роботи, навчання або проживання козаків, готових стати незамінними помічниками держави на місцях, і таким чином гармонійно вбудовуватися в державні і адміністративні структури. Саме на основі козацьких традицій можливе створення нових форм соціального гуртожитку на місцях, і в першу чергу, в сільських районах.
Реальне відродження Козацтва, а вірніше створення його заново, можливо за умови переосмислення наявного вже досвіду, прийняття "Закону про розвиток Українського козацтва", який дозволить козакам зайняти гідне місце в суспільно-політичному житті нашої держави та зніме багато спірних питань в козацькому русі. Наївно думати, що можна обійтися без допомоги держави, її адміністративного контролю та участі. Адже лише підтримка з боку держави приведе Козацтво України в нормальне, чітке і прозоре правове поле, в якому буде можлива більш ефективна самоорганізація і успішне функціонування козачих громад.
Сучасний рух козаків в Україні важливий. Але не тільки рух козаків, важливий також рух та мобільність в цілому. У такому випадку потрібно мати хороший автомобіль, який можна придбати на сайті avtoria. Там ви знайдете тисячі авто, як нових так і б/у за розумними цінами.
козак - вільна людина по волі Божій, а не царській чи панській. і цим все сказано. всі люди створені козаками - кожен на свій лад. але не всі це знають і над цим задумуються... вправний вояка - це лише один з безлічі можливих проявів людини-козака...