Найпершими впровадили алкогольні напої біблійські віросповідання. Споживання вина стало необхідним обрядом з метою отуманювання духовної основи людини. Адже, ніяка людина не забуде свою духовну природу і не доведе себе до думки, що вона є нижчою за когось, без допоміжних засобів. Хоча тоді, коли це впроваджувалось ніхто і гадки не мав до чого це може призвести.
Загалом кодування на алкоголь впровадилось раніше і продовжується зараз, починаючи з дитинства. - Причащайся раб Божий…, - говорить піп, підносячи до маленького ротика «церковне вино» («кагор») . Малий кліпає очима, відкриваючи ротик тихо проказує: - Івасик…
І ложечка вина, потрапивши в маленький ротик, розчиняється із слиною уже у роті, всмоктуючись в кров, мозок, гени… Незважаючи на це, пияцтво завжди не зважали і карали у різних країнах по своєму: у Китаї страчували, у Франції публічно карали (не допомагало – страчували), у Єгипті пияків виганяли з країни, а на бенкетах ставили людські черепи на стіл, щоб люди пам’ятали про отруйну дію алкоголю, в Англії п’яних рядили в брудний одяг і заставляли робити найчорнішу роботу при цьому на шиї висіла табличка «Пияк», у Росії пияків не ховали на цвинтарі, а кидали у річку.
Багато хто стверджує, що в Біблії написано: «Пий та не впивайся». Це брехня! - Не сказано там нічого такого,- безсумнівно запевняє протидиякон Свято-Троїцького собору Олег Ведмедько. – Цей ходячий вислів – говорить отець Олег, - перекручена фраза з Послання апостола Павла до єфесян: «І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом». (Єфес.5.18.)