Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Як Ви ставитесь до професійних свят в Україні?
Всього відповідей: 661

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » 2015 » Січень » 22 » День Соборності в державі 404
17:22

День Соборності в державі 404

Сьогодні дуже знаковий для України день. І не тому, що він є символом єдності народу. Цей день знаменує собою трагічну циклічність помилок, що їх зі століття в століття зі впертістю, достойною здивування, повторюють жителі і провідники нашого краю.

 

Розпочнемо з самого свята Соборності. Це є день злуки УНР і ЗУНР в єдину державу після багатьох столітть поневолення іншими імперіями. Проте, не прийнято говорити, що лідери двох державних об'єднань не зуміли зжитися, і їхні виступи спільним фронтом проти ворогів України часто розбавлялися скандалами, саботажами і сепаратними замирюваннями (наприклад, ЗУНР з "білими", УНР з поляками). Тому соборність того часу, як така, є не більш ніж сучасним державотворчим міфом.

Цьогорічна річниця злуки співпала з найбільшою трагедією української армії з часів Іловайська. Донецький аеропорт впав, вбито десятки "кіборгів", захоплених в полон наших бійців знову ведуть "коридорами ганьби" по просякнутими гниллю і яничарами вулицями Донецька.

Причини трагедій цієї війни цілком прозоро перегукуються з причинами поразок як часів Руїни, так і провалу визвольних змагань 1918-1922рр. Патологічне невміння обирати своїх лідерів, вчасно позбавляти влади геть некомпетентних провідників (була за ці три періоди хоч одна показова ліквідація задля залякування наступників?..), пасивність населення і ілюзії про те, що біда обійде стороною.

У Руїну Січ здебільшого відсиджувалася за порогами. Армія УНР рідко коли мала чисельність, вищу за 50-60 тисяч, при тому, що з фронтів Першої світової війни повернулись сотні і сотні тисяч навчених і озброєних українців. Зараз українські чоловіки панічно бояться мобілізацій, що разом з жахаючою некомпетентністю і корумпованістю начальства привело до відсутності резервів на фронті.

В нас виявилась критично низка кількість пасіонарних чоловіків. ХХ ст. з усією впевненістю можна назвати століттям негативного відбору. Пасіонарна молодь у велитенській кількості була понищена Громадянською війною. Голодомор витравив уже не тільки чоловіків, але й гени (пасіонарність пов'язана зі швидшим обміном речовин в організмі; такі чоловіки і жінки швидше гинули від голоду). Друга світова з її призивом у лави усіх фізично здорових і подальшим їх нищенням у м'ясорубці зробила відсоток хворих і пристосуванців домінуючим у загальній українській популяції.

Воїни майже щезли. Лишились карикатурні, жирні і тупуваті хохли, пристосуванці та комуністи. Ну ще кількасот дисидентів. Яку країну могли розбудувати ці суб'єкти? Країну-помилку, Error 404. Країну казнокрадів, биків і "тєрпіл".

Чому з цим хочеться, але так важко сперечатись? Бо регіонали ходять по вулицях Києва. Бо діти чиновників і лідерів "Новососії" продовжують жити і "мажоритись" в столиці і обласних центрах. Бо вбивць Небесної сотні відпустили, а народ проковтнув. Бо винних в трагедіях на фронті не те що не карають, а й навіть не шукають. А бійці проковтнули. Бо борови в костюмах наказують "не стріляти, а лиш спостерігати", а солдати слухаються і як воли у стайні, чекають смерті від якогось з залпів артилерії москалів. Бо львів'янин не хоче воювати за східняка, виправдовуючись "фабриками рошену" і "зрадами". А киянин не хоче воювати, бо "хай селюки воюють, мені ця війна не треба".

І ті 50 тисяч воїнів і волонтерів цей мертвий віз не зрушать. Решті немає до цього діла. Решта, хіба мільйон тих, що добровільно фінансували армію може якось на пару трійку мирних маніфестацій ще вийдуть. І от коли ці 50 тисяч цвіту нації поляжуть, борови в костюмах втечуть у Європу, прийдуть на Вкраїну сотні тисяч таких Валєр Вірменських і Моторол Ростовських. І принесуть вони катування, згвалтування і розстріли. В котрий раз за нашу історію.

І в той самий котрий раз, в російську армію примусово мобілізують усіх тих, хто не хотів воювати за "фабрики рошенські і депутатські зарплати". І будуть гинути ці всі наші хіпстери, космополіти, та й просто сцикуни десь під Краковом чи Бухарестом мільйонами. Як завжди.

Чи можна якось уникнути цього жаху. Так, вийти мільйонами і розчавити недоросійські республіки. Але цього не буде. Лишається сподіватись на колапс економічного сектору Росії, або на американських миротворців десь на лінії Ізюм-Бердянськ. Або на воїнів-одинаків, ошалілих від смерті побратимів, які терактами і ліквідаціями змусять боровів діяти, а зрадників - помирати.

Поможи вам Господь-Бог, усім тим, хто боронить нас на Східному фронті.

 

 

Автор: Тарко


Також може зацікавити:

Категорія: Аналітика і роздуми | Переглядів: 4097 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 INDRA • 13:25, 26.01.2015
Дякую!

Одразу знав, що потраплю не на "ще одну статтю-привітання".
avatar
Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:

Останнє з ради

1. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

2. Улюблена гра

3. Ваш улюблений гетьма...

4. Залежність від УСЬОГ...

5. Чи хотіли б ви жити ...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 2
Вільних мандрівників: 2
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!