Козак із самопалом, або герб Війська Запорозького
Вперше герб Війська Запорозького зустрічається на печатці 1592 року. з 18 століття офіційно використовується, як герб Гетьманщини, Січі та запорозьких козаків, використовували кубанські та чорноморські козаки. Згідно з Конституцією України 1996 року має бути складовою герба України.
Лицар із самопалом - перша пам'ятка козацького герба. На ній зображений вояк з мушкетом, символ Війська Запорозького. За легендою, поява в козаків герба пов'язана із військовою реформою короля Стефана Баторія (Річ Посполита). Герб надавався всьому козацтву, він був атрибутом соціальної ідентифікації, засіб підтвердження козацьких претензій на вольності.
Герб Війська Запорозького у 18 столітті зображався в трьох кольорах: синьо-червоно-золотій гамі. За гетьмана Розумовського, було введено його обов'язкове зображення на одній зі сторін полкових та сотенних корогв.
Існує декілька варіантів Гебра Війська Запорозького: Печатка Гетьманська, Печатка Війська Запорозького за Гаврила Крутневича,Печатка Війська Запорозького за Богдана Хмельницького, Печатка Війська Запорозького за Івана Скоропадського, та інші ( всі вони будуть в галереї) by Сашко_Залізняк
Автор: Сашко_Залізняк
Також може зацікавити:
|