Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Настрій під устрій Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Чат козаків Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 2350

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

Сувій однодумців


Книгобачення. Український видавничий портал.

Рідне

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » 2014 » Лютий » 15 » Що поєднує Івана Сірка та Олександра Македонського?
20:16

Що поєднує Івана Сірка та Олександра Македонського?


Що за тупість спаде спершу на думку пересічному читачеві. Як можна порівнювати двох таких несхожих історичних діячів, що належать до геть інших народів, до різних культур та історичних епох.
Олександр Македонський син царя Македонії Філіпа ІІ народився біля 356 року до нашої ери, а помер в 323 році. За 33 роки свого життя Олександр зумів створити найбільшу імперію давнього світу об’єднавши під своєю владою майже всі Балкани, внаслідок битв: під Емоном, Хіронеями, та Фівах. В 334 році Олександр розпочав завоювання Азії: в серії битв під Граніком, Іссами, Гавгамелах молодий цар ущент розгромив війська Персидської імперії. Хоч під Гавгамелами 50-тисячному війську Олександру протистояла 200 тисячна армія перська армада. Після розвалу імперії Ахаменідів, Олександр продовжив оволодіння ойкуменою; звоювавши більшу частину Центральної Азії Олександр рушив і Індію, де в 326 році в битві при Гідаспі розбив військо індійського раджи Пурарави. Під час своїх походів Олександр особисто керував військами та очолював осади неприступних фортець та міст таких як: Мілет, Тір, Газа, Аорн, та ще заснував 19 міст більша частина яких до жила до нашого часу. Всього ж великий завойовник, провів коло 10 великих битв та коло 100 сутичок і здобув перемогу у всіх. За все це Олександр Македонський визнаний, ще у давньому світі як найкращій завойовник всіх часів та народів.
Ну то й що при чому тут Іван Сірко, що поєднує кошового отамана з давнім царем спитаєте ви?
Почекайте ще трохи скоро я відповім на це питання.
Іван Сірко син православного шляхтича Войтеха Сірка народився в 1605 році, помер в 1680 році. Видатний козацький полководець обирався на посаду кошового отамана Війська Запорізького феноменальну кількість раз. Сірка мав неймовірний військовий хист він брав провів 65 великих битв та 179 сутичок проти татар та турків та ін. і у всіх них здобув перемогу. Всього же проти Оттоманської імперії Іван Сірко з січовим товариством утнув 55 успішних походів. Під керівництвом Сірка були здобуті наступні міста та фортеці: Дюнкерк, Очаків, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Кілія, Бендери, Арабат, Перекоп, Ясси, Кафу, Бахчисарай, Трапезунд.
Найбільш відомі походи славетного отамана. В 1646 році під час великої тридцятирічної війни. Французами, на Нідерланський театр військових дій, був запрошений 2500 тисячний загін запорізьких козаків на чолі яких стояли Богдан Хмельницький та Іван Сірко. Запорожці зуміли лише одну ніч взяти іспанську фортецю Дюнкерк яку французька армія принца Конде не могли захопити п'ять років. На початку 1670-х років на переправі в пониззі Дніпра Сірко маючи дві тисячі козацького війська розбив 10 тисячну татарську орду і визволив з полону коло 15 тисяч невільників.
У 1675 році відбулася одна з найславніших турецько-козацьких битв. Битва у Чортомликській Січі в наслідок якої була наголову розбита 15 тисячна турецька армія яничарів.
Ми підійшли до суті питання, що поєднує Івана Сірка, та Олександра Македонського?
Поєднує двох історичних постатей передусім феноменальний військовий талан: обидва полководці не програли жодної битви, всі походи закінчили успішно, захопили всі міста, які брали в облогу. І той цікавий факт, що на світі є лише два полководці-абсолюта, що за все своє життя не потерпіли жодної поразки навіть невеличкої поразки. Ось це і поєднує Івана Сірка з Олександром Македонським.
Ми українці можемо пишатися своїми пращурами!


Спеціально для сайту http://indragop.org.ua/Автор: Dmytro_Otaman


Введіть скриньку:

Також може зацікавити:

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Категорія: Цікаве | Переглядів: 2754 | | Теги: Іван Сірко, Олександр Македнський, Османська імперія, кошовий отаман, пЕрсидська імперія, Військо Запорізьке козаки., македонський цар | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
1
Особисто для мене, показник таланту полководця не у відсутності програних битв. Почитайте про Вілезарія, чувак виносив велетенські армії з мізером такого собі за якістю війська. З здобутків: виграна війна проти надпотужної перської держави, знищення держав вандалів (колишній Карфаген), остготів (Італія), підкорення південної Іспанії, тощо. Якби Вілезарій народився в часи мусульманських завоювань, впевнений, що мксульманство зараз було б тільки на території Саудівської Аравії. Якби він народився в Польші, у неї були б всі шанси втопити наступ нацистів в крові і за необхідністю взяти Москву, Мюнхен чи що б він там захотів.
avatar
Пошук

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:


Чим зайнятись?
Реєстрація
Реєстрація на сайті

Останнє з ради

1. Характеристика козак...

2. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

3. МІСТА

4. Наш спеціалізований ...

5. ЧИ СПРАВДІ МОЖНА ЗАР...


Народне слово:
Московські чернетки

Грецькі вісточки

Османський ярмарок

Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика


Всього онлайн: 4
Вільних мандрівників: 4
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
Мапа сайту
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!