Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Настрій під устрій Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Чат козаків Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 2443

Для блукаючих
Раз уже так сталося, що ти потрапив на портал, то мотай на ус! Не гоже по Січі без хорошого провідника блукати, радимо звернутися до Вогнелиса, він старий і бувалий. Його складно надурити, бачить все як є, а чого і не бачить, то те угадає! Гляди нижче за ним:
Вогнелис

Сувій однодумців


Книгобачення. Український видавничий портал.

Рідне

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » 2010 » Січень » 18 » Скарби нації (частина друга)
22:59

Скарби нації (частина друга)Минулого разу я розповів вам про велику спадщину України яка досі нам не дісталася,а саме про золото Полуботка. Цього разу я розповім вам про скарби не менш цінні...та куди там про скарби самого Колединського Івана! А точніше відомого як Іван Мазепа.
 
Всім відомо що Мазепа був гетьманом Лівобережної України. А також що йому довіряв Петро I! Але не всім відомо що Мазепа був однією з найбагатіших людей у Європі!! Так-так у Європі! Наприклад,Петро любив коли йому дарували подарунки,і от якось Мазепа подарував Петру шаблю,оздоблену дорогоцінним камінням,зроблена найкращими майстрами.І коштувала вона 3000 золотих. Коли казна Запорозької Січі налічувала біля 1500 золотих! Ну окрім того що Мазепа був багатий вфн був і дуже освідченою людиною.Він переписувався з багатьма відомими людьми,зокрема з папою Римським! У Мазепи було багато маєтків...шинків і всякого іншого добра! Коли ж Мазепа перейшов на бік Шведів...а точніше зазнав поразки від Петра і втік до сучасної Молдавії,і там помер,то де ж ділося його багатсво!? Що до його грошей то деяка частина дісталася рідним! А інша...Отже після перемоги Росіян під Полтавою,війська Петра пішли громити Батурин та інші маєтки Мазепи.Все було змито з лиця землі! Отже з маєтків все добро забрали Росіяни у казну Петру і матінки Росії. Це вже не повернеш...як не крути.А от є ще інші речі! Наприклад на знак дружби Мазепа подарував, по козацькому звичаю, Петру чашу,одна була в Мазепи інша у Петра.Так і чаші ці були також дорогоцінні! Після зради Мазепи чаша Мазепи зникла і знайшлась вона вже в роки незалежності України! А було це так- Був собі один сторож музею,він весь непотрібний мотлох з музею "забирав" до дому. І так все життя.Аж поки він не помер.Коли він помер то все майно наче повинно було перейти до сина.Той відмовився,сказавши що навіщо йому той мотлох! Коли државні службовці прийшли в дім і забравши речі провірили що то за речі! Було ясно встановлено що перед ними різні старовинні речі різних епох на загальну суму 24млн. долларів!!! (уявляю лице сина коли він це почув).Серед цього "мотлоху" була і чаша Мазепи. Ще один скарб Мазепи находиться у Петербурзі! А саме в Ермітажі.Це шабля Мазепи.Наша держава неоднаразово просила Росію віддати нам частинку нашої історії,нащо нам надійшла відповідь у формі дулі!Тому нещодавно було таємно створено точну копію шаблі Мазепи яка знаходиться у нашій державі.
Але все ж таки хотілося б мати оригінал!
Автор: Shatun


Введіть скриньку:

Також може зацікавити:

Переглядів: 4042 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
avatar
1 Nahaba • 10:31, 23.01.2010 [Матеріал]
Та ці москалі ладні все в нас забрати! І хати їм на історію та справедливість!
avatar
2 Shatun • 21:30, 24.01.2010 [Матеріал]
таке у нас життя))
avatar
3 elisterok • 09:01, 13.03.2010 [Матеріал]
1 Nahaba (23.01.2010 11:31)
Та ці москалі ладні все в нас забрати! І хати їм на історію та справедливість!

ПРАвду Кажеш !!!1

avatar
Пошук

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:


Чим зайнятись?
Реєстрація
Реєстрація на сайті

Останнє з ради

1. Характеристика козак...

2. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

3. МІСТА

4. Наш спеціалізований ...

5. ЧИ СПРАВДІ МОЖНА ЗАР...


Народне слово:
Московські чернетки

Грецькі вісточки

Османський ярмарок

Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика


Всього онлайн: 4
Вільних мандрівників: 4
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
Мапа сайту
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!