Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 2467

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » 2010 » Травень » 28 » З форуму: Заповіт Петра I
16:35

З форуму: Заповіт Петра I


Наші вітання, шановні мандрівники! Продовжуємо серію публікацій дописів із форуму. Цього разу ми вирішили викласти так званий "Заповіт Петра I", який надав нам Східняк, за що йому окрема дяка.

Ось суть заповіту:  

1. Держати російський народ у стані безперервної війни, аби не дати згаснути войовничому запалові російського вояцтва. Відпочинок давати тільки для того, щоби поліпшити державні фінанси, зміцнити армію і вибрати вигідну хвилю для нападу. В той спосіб робити, аби мир служив війні, а війна мирові і то завжди в інтересі поширення меж добробуту.

2. При кожній нагоді встрявати у справи європейських держав, особливо ж Німеччини, котра тим більшу і безпосередню має вагу, чим до неї більше наближатися.

3. Розділити Польщу, піддержуючи в ній внутрішні заколоти і постійні сварки. Вельмож здобувати собі золотом, впливати на сойми, деморалізуючи їх, щоби мати вплив на вибори королів. Ввести в Польщу російське військо і держати доти, поки трапиться нагода залишити його там назавжди.

4. В торгівлі шукати зв'язків у першу чергу з Англією, бо та держава найбільше нас потребує для свого флоту і може бути найбільш корисною для побудови нашої.

5. Безупинно розширяти державні межі вздовж Балтики на північ, а вздовж Чорного моря на південь.

6. Наблизитися, де тільки можна, до Царгорода й до Індії. Хто там запанує, той стане дійсним володарем світу. В тій цілі підбурювати до війни то на Туреччину, то на Персію. Побудувати кораблі на Чорному морі, поволі заволодіти тим морем, рівно ж Балтійським, бо вони необхідні для осягнення того проекту. Коли ж буде можливим - відновити через Сірію колишню торгівлю з Ліваном і доступити аж до Індії, котра є коморою світу. А як там будемо, тоді обійдемося без англійського золота

7. Вдержувати дбайливо союз із Австрією. Удавати, що піддержуємо її наміри, аби перебрати владу над Німеччиною, а другою рукою підбурювати проти неї амбітність німецьких князів. Подбати, щоб вони обидві звернулися до Росії за допомогою і встановити над її "землями" рід протекції, яка буде підготовкою до майбутнього панування над ними.

8. Підготовити австрійського короля, аби він прогнав турків з Європи, а коли завоює Царгород, то нейтралізувати його, або втягнути у війну зі старими європейськими державами, або відступити йому частину, ним завойовану, аби пізніше те забрати.

9. Коли Швеція буде розібрана, Персія переможена, Польща підкуплена, Туреччина завойована, наше військо об'єднане, Чорне і Балтійське моря будуть під охороною наших кораблів, от тоді треба дуже потаємно запропонувати кожному зокрема, наперед урядові версальському, потім урядові віденському, поділити з ним владу над світом. Як один з них прийме пропозицію, що станеться з певністю, коли підлестити їхні амбіції й самолюбство, тоді використати його на те, щоби знищити другого. Потім знищити і того, що лишиться в боротьбі, якої наслідок не підлягатиме жодним сумнівам, бо Росія тоді безроздільно володітиме цілим Сходом і великою частиною Європи.

10. В тім разі, що, зрештою, не є правдоподібним, коли б вони обоє відмовились від російської пропозиції, то треба зробити так, аби між ними виникли сварки й вони вичерпали себе взаємно у боротьбі. Тоді в рішучій хвилі Росія обрушиться на Німеччину зі своїм військом, яке приготує заздалегідь. У той же час два сильні флоти будуть воєнні флоти Чорного і Балтійського морів. Посуваючись Середземним морем і океаном, ті орди заллють Францію з одного боку, а Німеччину - з другого. А як ті дві країни будуть переможені, то решта Європи піде під ярмо легко і без супротиву.

Правдивості даного матеріалу гарантувати не можемо, але для ознайомлення виклали. Що скажете? Чи справді ситуація не змінилася?

Автор: INDRA


Також може зацікавити:

Переглядів: 1940 | | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 4
avatar
1 Скачистрибайло • 19:28, 28.05.2010
Фантастична знахідка! Доречі, ці так звані "заповіді" зовсім недавно були викриті, можна навіть сказати викрадені у сховищах Росії, здається в Петербурзі, це довга історія. Вони викликали великий фурор серед науковців та політиків Європейських держав!!!
Для України знання їх є архіважливими!!!
avatar
2 WAN • 22:21, 29.05.2010
Я чомусь, не бачу тут важливості. Це ж не на майбутнє. А зіставивши з історією, бачимо, багато не справдилося. І це загальний план, а не поточний. Можу поспорити, всі можновладці щось подібне складали.
П.С. Я не захищаю москалів, просто висловив думку.
avatar
3 Mahasun • 12:23, 20.06.2010
А до чого тут взагалі москалі. Петро І був масоном і виконував один із варіантів влаштування світового господства, а москалі були вибрані просто, як великий народ який слухняно виконує накази керівництва. У них не вийшло, тоді вони почали реалізовувати програму через США і організацію всесвітньої банківської системи. Потім була спроба знов використати Росію. Так трапилась "Велика жовтнева революція". Але знову нічого не вийшло, точніше майже не вийшло. А взагалі це довга історія. Панове ви ж в Інтернеті знаходитесь, не полінуйтесь погуглити.
avatar
4 діма • 18:50, 14.02.2011
є дещо спільне між цим заповітом та сучасною політикою росії і комуняками . адже вона як пхала свого носа так і пхне куди їй не слід. звідти і є афган, чечня. і тому подібне.
avatar
Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:

Останнє з ради

1. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

2. Улюблена гра

3. Ваш улюблений гетьма...

4. Залежність від УСЬОГ...

5. Чи хотіли б ви жити ...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 1
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!