Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Чи потрібно запровадити смертну кару?
Всього відповідей: 965

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » Статті » Гетьмани [ Додати статтю ]

Богдан Олевченко

Богдан Олевченко (інколи Оленченко) — гетьман Війська Запорозького. Роки служби 1606-1610

Реєстровий полковник Війська Запорозького, 1606 — гетьман нереєстрового козацтва. Брав участь у морських походах на Кримське ханство та узбережжя Туреччини.

В часі Лжедмитріади рушив на польсько-московську війну із власним загоном, в якому велику кількість складали охочекомонні. Визначними старшинами в тому поході були — Боришполець, Андрій Наливайко, Пісоцький, Сидорко, Старинський, Топига, Яцко. Товариство збиралося в похід у Каневі, Переяславі та Черкасах.

Восени 1609 року збірні козацькі загони числом понад 10000 лицарства обирають Олевченка гетьманом. Вони приєднуються до польської армії, котру веде до Московії король Сигізмунд ІІІ. Керували військами коронний гетьман Польщі Станіслав Жолкевський та канцлер Литовський Лев Сапіга, що водив у бій литовські загони. Козаки слухали тільки свого гетьмана, а з наказів короля та польського командування виконували ті, що вкладалися в загальну схему «російського походу».

Козацтво разом із силами польського короля почало облогу Смоленська. Ставка гетьмана, очевидячки, знаходилася біля Духівського монастиря. Козацтву не подобалася тактика тривалої облоги міста. У хроніках пишеться, що Олевченко то відводив полки від міста, нищачи дрібні навколишні російські гарнізони та здобуваючи харчі, то знову повертався під Смоленськ, та питав у поляків та литовців: «Стоїмо, хлопці? І що вистоїмо?»

Активні дії козацтва в боях спричинилися до визволення з-під московської влади міст Новгорода-Сіверського, Стародуба та Чернігова.

В цьому часі виникає в Москві змова проти царя Василя IV Шуйського, до Сигізмунда ІІІ прибувають бояри і пропонують королеві укласти мир та спільно увійти в Москву. Після укладання угоди Жолкевський частину військ з-під Смоленська веде на Москву, з ними йдуть і полки Олевченка.

Для недопущення армій Жолкевського і польського королевича, що очолював Тушинський табір, Московський цар кидає в бій останній резерв — корпус свого брата князя Дмитрія Шуйського. 24 червня 1610 року під селом Клушино московське військо розгромлене — за активної участі полків Олевченка. Після того стояв на чолі козацтва у складі війська, осаджаючого Москву.

Подальша доля невідома.

Джерело:https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%B4%D0%B0%D0%BD_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE

Категорія: Гетьмани | Додав: Ладзьо (01.10.2016)
Переглядів: 1300 | Теги: гетьман, Богдан Олевченко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:

Останнє з ради

1. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

2. Улюблена гра

3. Ваш улюблений гетьма...

4. Залежність від УСЬОГ...

5. Чи хотіли б ви жити ...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 1
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!