Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Як Ви ставитесь до професійних свят в Україні?
Всього відповідей: 661

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » Статті » Гетьмани [ Додати статтю ]

Богдан Зиновій Михайлович Хмельницький
Знаменитий гетьман України, засновник козацької держави – Війська Запорозького 
Гетьман Війська Запорозького з 1648 року.
Місце народження – ймовірно: Черкаси, м. Жовкла, Суботів, Чигирин, Переяслав.
Батько — Михайло Хмельницький, був на службі у коронного гетьмана. Навчався в одній з Братських шкіл, а також у єзуїтському колегіумі у Львові, знав латинську, польську, турецьку, кримськотатарську, турецьку мови. У 1620-их pp. Xмельницький зв'язався з Козаччиною, де він служив, мабуть, у Чигиринському полку й брав участь у військових походах козаків проти татар і поляків. Брав участь у повстанні проти Польщі і як військовий писар — підписав капітуляцію під Боровицею 24 грудня 1637. Восени 1638 Xмельницький був членом козацького посольства до короля Володислава IV.
1645 разом з козацьким загоном на більш як 20 тис. був на службі французького уряду й, вірогідно, брав участь в облозі Дюнкерка. В 1647 році його маєток зруйнував дрібний шляхтич Чаплинський, сильно побито його малолітнього сина, померла його дружина; в грудні коронний хорунжий О.Конєцпольський наказує його схопити і стратити.
В кінці грудня 1647 з невеличким (300 чи 500) загоном козаків подався на Запоріжжя, де його було обрано гетьманом. Це був початок нового козацького повстання, яке незабаром перетворилося на велику національно-визвольну революцію, очолену Хмельницьким. У всіх галузях державного будівництва — у війську, адміністрації, судівництві, фінансах, у царині економіки й культури, виступає як видатний державний діяч. Це виявилося в організації верховної влади нової української держави, яка під зверхністю й титулом Війська Запорізького й під владою його гетьмана об'єднала всі верстви українського народу.
В січні 1654 року підписав Переяславську угоду (в 1656 році переглянута без участі Хмельницького московсько-польською Віленською угодою).
Помер 27 липня (6 серпня за новим стилем) 1657 в Чигирині і 25 серпня похований в Суботові, в Іллінській церкві, яку сам збудував.
Категорія: Гетьмани | Додав: INDRA (16.04.2010)
Переглядів: 3216 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 4.0/5
Всього коментарів: 4
avatar
1 діма • 19:11, 14.02.2011
чи дасть нам бог ще раз такого чоловіка на президенство. щоб взяв наш народ під свою батьківську руку і обєднав. можна було б трохи вистріляти нашу раду. еге ж?
avatar
2 к • 19:53, 22.01.2014
Вав
avatar
3 Грицько Остапенко. • 00:59, 28.01.2014
в кИЄВІ ВІДБУЛОСЯ ГЛУМЛІННЯ НАД КОЗАКОМ. "бЕРКУТІВЦІ ЙОГО РОЗДІЛИ ДОГОЛА, ЗНУЩАЛИСЯ НА МОРОЗІ. кОЗАКИ ГЛУМЛІННЯ НЕ ПРОЩАЮТЬ. тОЖ ЗНАЙДЕМО ВСИХ, ХТО ЗНУЩАВСЯ НАД КОЗАКОМ. кОЗАКИ НЕ КРОВОЖАДНІ. гОЛІВ ВІДРУБУВАТИ НЕЛЮДАМ НЕ БУДИМО. БУДИМО УСІХ ХТО БУВ ПРИСУТНІЙ,КАСТРІРОВАТИ. щОБ ВОНИ НЕ НАРОДЖУАЛИ ІЗВЕРГІВ. а ЩОБИ СКВЕРНУ ВИДАЛИТИ ІЗ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ,ПОТРІБНО КАСТРІРУВАТИ І ПОТОМСТВО БЕРКУТОВЦІВ. яЙЦЯ ПІСЛЯ КАСТРАЦІЇ В ЗАСПІРТОВАНОМУ СТАНІ ВІДПРАВИМО ЯНУКОВИЧУ, АЗІРОВУ, РИБАКУ, ЗАХАРЧЕНКОВІ, ПШЬОНЦІ,КОЛЕСНІЧЕНКОВІ, ОЛІЙНИКОВІ, ЄФРЕМОВУ, ЧЕЧЕИОВУ, ДОБКІНУ... цЕ БУДЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ, ЩО І ВОНИ І ЇХНЄ ПОТОМСТВО БУДУТЬ КАСТРІРОВАНІ. кОЗАТИ ОЧИСТЯТЬ УКРАЇНСЬКУ НАЦІЮ ВІД СКВЕРНИ. уНАС НЕ БУДЕ ЗЛОДІЇВ, БАНДИТІВ, КАЗНОКРАДІВ, БРИХУНІВ. мИ ЗНИЩИМО ЇХ НА ГЕННОМУ РІВНІ.
avatar
4 Надюша Озиминка • 09:04, 24.12.2014
не уже не даст
avatar
Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:

Останнє з ради

1. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

2. Улюблена гра

3. Ваш улюблений гетьма...

4. Залежність від УСЬОГ...

5. Чи хотіли б ви жити ...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 1
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!