Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Хто такі козаки?
Всього відповідей: 1177

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » 2009 » Січень » 23 » Українська соборність з допомогою проросійський козаків – ноу-хау чернігівських міліціонерів
21:30

Українська соборність з допомогою проросійський козаків – ноу-хау чернігівських міліціонерів

Українська соборність з допомогою проросійський козаків –

ноу-хау чернігівських міліціонерів

Соборність для України -- це об’єднання етнічних територій в одній державі навколо спільних ідей, якими, крім державності, є українська ідентичність і культура.

Приблизно так написано в підручниках з історії та довідниках для широкого вжитку. А в спеціальній літературі (філософського формату) це поняття тлумачиться значно ширше. Там, зокрема, йдеться про те, що територіальна єдність держави без духовної єдності її громадян та національно-культурної ідентичності (самоусвідомлення) – то лише півсправи…

Історична довідка

Ідея єдності українських земель -- соборності України -- дуже давня. Збирання південноруських земель було пріоритетним напрямком внутрішньої політики київських князів Олега та Ігоря, Святослава і Володимира Великого, Ярослава Мудрого і Володимира Мономаха.

У ХІV ст. значна територія сучасної України була під владою Литві. У 1569 р. за Люблінською унією Литовське й Польське королівства об’єдналися в Річ Посполиту. Після цього українські землі опинились під впливом Польщі. У середині ХVІІ ст. розгорілася визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького, в результаті якої на певний час була відновлена державність України.

Та невдовзі значні території опинилися під владою Російської імперії. Протягом віків практичним втіленням ідеї соборності займалися українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХІХ ст. ідея соборності українських земель відбилася в документах Кирило-Мефодіївського братства, суспільно-політичних поглядах Михайла Драгоманова і Володимира Антоновича. На початку ХХ ст. про суверенність соборної України йшлося в документах Української народної партії на чолі з Миколою Міхновським. На той час українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною. Для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

Реалії сьогодення

Попередня президентська виборча кампанія 2004 року по-новому актуалізувала давнє гасло соборності. Сьогодні вже йдеться про інше – збереження регіональної єдності реально існуючої держави Україна. В умовах молодої української демократії на регіональних відмінностях не проти пограти різноманітні політтехнологи та спецслужби. Це їхня робота і їх можна зрозуміти, особливо, якщо вони – іноземці, приміром, росіяни.

Гірше, якщо українців ділять доморощені українські технологи. І вже зовсім погано, якщо на це свідомо згоджуються українські політики. Цим вони зраджують у процесі виборів і виборців, і демократію. Не кажучи вже про те, що це -- пряма зрада ідеї соборності своєї Вітчизни. Абсолютно безсоромними в цьому сенсі були сумнозвісні антиющенківські плакати й телевізійні ролики про поділ України на три сорти. Апофеозом же антисоборності став з’їзд прихильників Віктора Януковича у Сіверодонецьку після другого туру голосування. Отож грунт було удобрено, а бур’яни нова влада як слід не прополола, і от сьогодні ми продовжуємо збирати урожай антисоборності.

Основна проблема для соборності України сьогодні: інтереси основних політичних сил полягають у тому, щоб зберегти за собою контроль над окремими територіями країни. Соціологічні дослідження свідчать, що "Наша Україна" домінує на Заході, блок Юлії Тимошенко – у центрі, а «Партія регіонів» – на cході і півдні.

Реальна ж соборність сьогодні означає не стільки підпорядкованість Києву всіх український земель, скільки йдеться про громадянське порозуміння в різних частинах країни. Тобто громадянські інтереси дорівнюють національному інтересові. І соборність України означає спільний внутрішній ринок, зовнішню політику, енергетичну стратегію, систему безпеки, культурну та духовну ідентичність. Національний інтерес сьогодні передбачає, в першу чергу, регіональний розвиток територій, коли одні допомагають іншим, при цьому допомагаючи собі. А от чого він не передбачає, то це культивування ідеї протилежності "різних Україн" і втручання сусідніх держав.

Самоусвідомлення чернігівців «підправлять» проросійські козаки?

Дивним у цьому контексті виглядає свіженьке і резонансне ноу-хау чернігівської міліції: патрулювання вулиць обласного центру з допомогою так званого «казачьего патруля», тобто активістів громадської організації "Чернігівський полк ім. Архистратига Михаїла”. Як твердять представники патріотичних громадських та політичних об’єднань Чернігова, «бійці» «Чернігівського полку ім. Архистратига Михаїла» є одночасно й активістами відверто антиукраїнських організацій, які керуються та фінансуються з території Росії. Зокрема, це -- «Союз верных казаков» (СВК), «Евразийский союз молодежи», «Северный фронт». Дивно, адже керівництву Чернігівської міліції не можу бути не відомо, що СВК тісно пов’язаний і з такими екстремістськими організаціями, як «Русское национальное единство» (РНЕ), «Прорыв», «Монархический союз», створеними і керованими спецслужбами сусідньої держави.

Антиукраїнська діяльність названих організацій чітко простежується. Це: захоплення Десятинної церкви в Києві, облога Катерининської церкви в Чернігові, антинатовські виступи в Криму, відстоювання загальноросійських інтересів на території України через численні акції відповідного забарвлення. Вони ж створили дитячий військово-патріотичний центр і активно вчать наших хлопців, як треба любити коронованих осіб династії Романових, російських генералів, полководців російської армії. Натомість заклятими ворогами вважають Івана Мазепу, Симона Петлюру, Степана Бандеру, Джохара Дудаєва. «За веру! Царя! Российское Отечество» — основне гасло «Союза верных казаков». А де ж Україна? Схоже, ці козаки сплять і бачать її пригрітою під крилом двоголового орла.

СВК активно співпрацює із шовіністичними організаціями, відкритою метою яких є відновлення і збереження цілісності Російської імперії, де українцям, з огляду на історичний досвід, виділене далеко не почесне місце. Серед «партнерів» СВК «Киевский монархический центр», «Русский зарубежный центр в Украине», Київська молодіжна організація «Пошук», Київська громадська організація «Товарищество ветеранов разведки Военно-морского флота». Доведений факт: хоча всі вони називаються громадськими організаціями, але створені російськими спецслужбами. (Дослідники цієї теми демонструють рясний «букет» відповідних документів і фото).

Отож можна не лише здогадуватися, а й з великою долею впевненості передбачити, що названі «бійці» переслідують дещо відмінні від міліцейських цілі. Проте залишається загадкою справжні мотиви наших «креативних» міліціонерів, через які вони сподвиглися на таке «патріотичне» нововведення. Ще цікаво, як вони відреагувати на обурення активних патріотів: виходить, ніби вони, патріоти, все неправильно розуміють… А як же ще реагує силове відомство в подібних випадках? Класика жанру 

P.S. На прес-конференції, організованій обласним осередком Конгресу українських націоналістів (КУН) з приводу «казачьего патруля», прозвучав намір передати зібрані про цих козаків матеріали до Служби безпеки України та прокуратури. Лист міністру внутрішніх справ уже написано, але відповіді ще немає. А от з листом в.о. начальника обласної міліції можна ознайомитися на нашому сайті. Тут же відображено й коментарі чернігівців. Як буде розвиватися ситуація далі: поживемо – побачимо…

Автор: mike13


Також може зацікавити:

Переглядів: 2520 | | Рейтинг: 3.8/4
Всього коментарів: 3
avatar
1 INDRA • 21:49, 23.01.2009
Дуже гарно! Супер , мені сподобалось
avatar
2 mike13 • 12:12, 24.01.2009
То даш репутації мені або зірочки? biggrin А скільки я на форумі писав!
avatar
3 дум123 • 20:42, 24.12.2009
сайт норм, я видел и лучше!
avatar
Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:

Останнє з ради

1. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

2. Улюблена гра

3. Ваш улюблений гетьма...

4. Залежність від УСЬОГ...

5. Чи хотіли б ви жити ...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 1
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!