Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Чи потрібно запровадити смертну кару?
Всього відповідей: 965

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » 2009 » Січень » 31 » Козацька Чайка
02:18

Козацька Чайка

На побудованій торік копії старовинного човна українці вирушили на День Незалежності Грузії

Козацький корабель -- чайка «Спас» -- пішов у свій перший далекий похід. До цього побудоване руками сучасних козаків судно пройшло випробування на озері поблизу Львова та подолало відстань від Миколаєва до Севастополя, де й зимувало. Тепер же «Спас» перетинає Чорне море.

Старт відбувся 20 травня в Балаклавській бухті Севастополя. 26 травня в День Незалежності Грузії козаки мають прибути до Батумі. Проводжати наших мореплавців прийшли офіцери Військово-морських Сил України на чолі з командувачем ВМС ЗСУ віце-адміралом Ігорем Тенюхом, котрий заради цієї події дочасно повернувся з саміту командувачів флотів країн Чорноморського басейну. Грузини завітали до Балаклавської бухти великою громадою на чолі з Генеральним Консулом Зурабом Квачадзе та Консулом в Криму Елгуджою Кепуладзе. Цікаво, що дипломати та їхні сини були вбрані в національний одяг. Військовий капелан УПЦ КП отець Макарій прочитав молитву і освятив прапор, під яким пішли козаки. Усіх гостей члени екіпажу частували медівкою та кулішем, особливо ж нам запам’яталася кава, зварена на човні. Після неї дуже хотілося пити, адже напій був солений. Виявилося, хлопці миють чашки за бортом в морській воді.

За словами капітана «Спаса» Мирона Гуменецького, мореплавці везуть крім традиційної медівки та куліша, порохових салютів і феєрверків, ще й запальні українські пісні та козацькі забави. Напередодні походу члени екіпажу чайки спільно з керівником консалтингової компанії «Злато скіфів» Юрієм Червінським провели конкурс дитячих малюнків на тему «Якою я уявляю Грузію». Роботи учнів київської школи мистецтв №5 українці подарують грузинам. Звідти привезуть малюнки тамтешніх дітей про Україну та кілька бочок вина, яким пообіцяли частувати всіх, хто прийде після їхнього повернення на забаву на Трухановому острові. Там козаків зустрічатимуть піснями Олег Скрипка, гурти «Мандри» та «Гайдамаки».

А напередодні офіційного старту козаки взяли на борт журналістів для прогулянки по бухті. На човні налічувалося чоловік 30, пильне око українського прикордонника одразу це помітило. Чоловіки у формі скомандували негайно пристати до берега, оскільки в їхніх паперах значилося десятеро осіб, власне, вся залога «Спасу».

Отже, наша прогулянка виявилася короткою, на козаків же очікувала значно довша дорога. Висадивши «акул пера» на берег, хлопці відсалютували з гармати на прощання. Наразі човен пливе Чорним морем. Коли залога чайки повернеться в Київ під час забави на Трухановому острові мандрівники продемонструють фільм, знятий під час подорожі.

Автор: mike13


Також може зацікавити:

Переглядів: 4212 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:

Останнє з ради

1. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

2. Улюблена гра

3. Ваш улюблений гетьма...

4. Залежність від УСЬОГ...

5. Чи хотіли б ви жити ...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 1
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!