Ця картина справила величезний вплив на творчих людей. Так, наприклад, потрясіння від творіння Рєпіна з полонила його стихією життєлюбства змусило художника Костянтина Маковського забути про салонного живопису і повернутися до здавна хвилювала його темі народного повстання XVII століття. Проте вже не один десяток років обговорюється тема, до якої періодично повертаються журналісти та культурологи : чи був лист насправді, або цей епізод - лише плід уяви художника, щось схоже старанно виписаною німій сцені у фіналі п'єси Гоголя « Ревізор». Тому є необхідність згадати про автора цієї знаменитої картині і про те, як же виник її задум .
Влітку 1878 Ілля Юхимович Рєпін познайомився в підмосковному Абрамце
... Глянути далі »
Наприкінці 1980-х років дослідження, присвячені походженню назви «Україна», набули нового характеру. У часи сплеску національного відродження за подібні публікації, виступи і припущення їх авторів вже не переслідували, звинувачуючи в націоналізмі, як це було в радянський період. Однак за величезної кількості версій загадка походження слова «Україна» не має чіткої і єдиної правильної відповіді. А значить - залишається нерозгаданою.
Вивчаючи походження назви нашої країни, вчені до недавнього часу спиралися виключно на літописи, де ця назва згадується. Так, в Київському літописі, що датований 1187 роком, повідомляється про смерть Переяславського князя В
... Глянути далі »