Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 2465

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » 2014 » Січень » 06
 Про події, пов'язаних з Радою на Сербінському полі, детальних згадок збереглося достатньо: жодна українська літопись так званого «козацького» циклу не обійшла це питання стороною. «Літопис Самійла Величка », «Літопис Самовидця», «Літопис Григорія Грабянки »... Всі вони приділили належну увагу і Раді, і тому, чим закінчилося об'єднання Лівобережної та Правобережної України під владою однієї гетьманської булави.
Іван Брюховецький був гетьманом реєстрового козацтва Лівобережної України, чия юрисдикція поширювалася тільки на підконтрольну Російської імперії частина країни; період його правління припав на 1663-1668 роки  Іван Мартинович почав свою кар'єру старшим служкою при Богдані Хмельницькому. Вперше його ім'я згадується в «Реєстрі Війська Запорозького» під 1649 роком. Брюховецький значився в списках гетьманської Чигиринської сотні під іменем «Іванець Хмельницького». Якщо вірити літопису Самійла Величка, то Іван Мартинович був довіреною особою «батька Хмеля », не раз виконував його особисті доручення. Коли ж Хмельницький помер, його старший служка був призначений провідником сина покійного гетьмана, Юрія, якого якраз відправили для здобуття освіти у київську колегію.
 
У 1659 році Юрій Хмельницький, скориставшись невдоволенням козаків політикою Івана Виговського, вирішив прибрати заповітну булаву до рук. Заради цієї мети він направив на Січ свого однодумця, Брюховецького, якому належало схилити запорожців на сторону сина славного Хмеля. Покладене на нього доручення Іван Мартинович виконав блискуче, однак відразу ж по його завершенні залишив Юрія. Як тільки молодий Хмельницький був обраний гетьманом, Брюховецький виявив бажання залишитися в Січі , де і прожив з 1659 по 1662 . ... Глянути далі »
Категория: Історична нотатка | Переглядів: 3716 | Дата: 06.01.2014 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (1)Категория: Конгломерат український | Переглядів: 2586 | Дата: 06.01.2014 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (1)

Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:

Останнє з ради

1. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

2. Улюблена гра

3. Ваш улюблений гетьма...

4. Залежність від УСЬОГ...

5. Чи хотіли б ви жити ...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 1
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!