Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Як Ви потрапили на наш портал?
Всього відповідей: 891

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький портал



Головна » Статті [ Додати статтю ]

Всього матеріалів в каталозі: 51
Показано матеріалів: 51-51
Сторінки: « 1 2

Знаменитий гетьман України, засновник козацької держави – Війська Запорозького 
Гетьман Війська Запорозького з 1648 року.
Місце народження – ймовірно: Черкаси, м. Жовкла, Суботів, Чигирин, Переяслав.
Батько — Михайло Хмельницький, був на службі у коронного гетьмана. Навчався в одній з Братських шкіл, а також у єзуїтському колегіумі у Львові, знав латинську, польську, турецьку, кримськотатарську, турецьку мови. У 1620-их pp. Xмельницький зв'язався з Козаччиною, де він служив, мабуть, у Чигиринському полку й брав участь у військових походах козаків проти татар і поляків. Брав участь у повстанні проти Польщі і як військовий писар — підписав капітуляцію під Боровицею 24 грудня 1637. Восени 1638 Xмельницький був членом козацького посольства до короля Володислава IV.
1645 разом з козацьким загоном на більш як 20 тис. був на службі французького уряду й, вірогідно, брав участь в облозі Дюнкерка. В 1647 році його маєток зруйнував дрібний шляхтич Чаплинський, сильно побито його малолітнього сина, померла його дружина; в грудні коронний хорунжий О.Конєцпольський наказує його схопити і стратити.
В кінці грудня 1647 з невеличким (300 чи 500) загоном козаків подався на Запоріжжя, де його було обрано гетьманом. Це був початок нового козацького повстання, яке незабаром перетворилося на велику національно-визвольну революцію, очолену Хмельницьким. У всіх галузях державного будівництва — у війську, адміністрації, судівництві, фінансах, у царині економіки й культури, виступає як видатний державний діяч. Це виявилося в організації верховної влади нової української держави, яка під зверхністю й титулом Війська Запорізького й під владою його гетьмана об'єднала всі верстви українського народу.

Гетьмани | Переглядів: 3413 | Додав: INDRA | Дата: 16.04.2010 | Коментарі (4)

1-50 51-51

Важливим висновком, який можна зробити про напрямки діяльності української політичної еліти часів Визвольної війни та Руїни, є багатовекторність їх орієнтації в міжнародній політиці. Майже окремо фігурує в цьому контексті один із героїв Хмельниччини вінницький полковник Іван Богун. Його послідовна позиція протидії Речі Посполитій та незалежницько-державницькі стремління проявлялися навіть під час підписання Переяславських угод у 1654 році. Абсолютна відвага та політична мудрість Богуна спрямовувались на підтримку в середовищі української військово-політичної еліти думки про незалежність. Ймовірно, якби не відданість спільній справі та авторитет Богдана Хмельницького, Іван Богун міг спробувати перехопити ініціативу у лідерстві Визвольного руху, однак не зробив цього завдяки тій же мудрості. Оборона Поділля в 1650-1655 роках від польських військ продемонструвала високий рівень управлінського таланту Богуна, особливо відзначився він у битві під Берестечком. Подальша протидія російській політиці могла конфронтувати інтереси Богуна та Хмельницького, проте невдовзі Хмельницький довів, що не планує остаточно опиратися виключно на Москву, і в союзі з Швецією 1657 року Богун бачив альтернативу політики гетьмана. Щодо кошових отаманів, то достатньо пригадати хоча б Івана Сірка та відсутність програних ним битв.
Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!




Останнє з ради

1. Де придбати сталевог...

2. Залежність від компа

3. CS 1.6

4. Улюблена гра

5. Рецепти страв


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 1
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:




I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!