Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Як Ви ставитесь до професійних свят в Україні?
Всього відповідей: 661

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » 2012 » Жовтень » 5 » Козаки-інженери
21:55

Козаки-інженери

Укріплення над ДніпромКозаки, і особливо запорізькі козаки, а потім і загалом все козацьке військо було особливо вмілим у плані спорудження інженерних загороджень. Більшість тогочасних істориків відзначали це вміння як справжній військовий талант.

Особливість обставин, в яких відбувалися військові дії козацтва, зумовлювала їх пристосування та пошуки швидких рішень у степу й на місцевості, котра була досить незручною для відступів або швидких переміщень: ярах, балках, байраках, долинах річок та струмків. Постійна небезпека зі сторони татар і турків доповнювалася та підсилювалася польськими, а потім і московськими військами. Козацьке військо досить часто було погано озброєним, не мало достатньо артилерії або пороху, і доводилося використовувати абсолютно всі можливі способи оборонитися, щоби потім перейти до наступу на противника. Козаки досить швидко зрозуміли, що використання земляних валів та ровів допомагає навіть при обороні від значно більшого за кількістю ворожого війська.  Шанці, як тоді говорили, були досить простими за інженерним задумом: траншеї в землі, з насипаним зі сторони фронту валом землі. Козаки дуже швидко окопувалися і намагалися будь-що утримати ці оборонні споруди. Іноді маскували шанці гіллям і травою. Якщо мали гармати, ставили їх на вали або робили бійниці в землі за допомогою дощок, а потім стріляли крізь бійниці з гармат і вогнепальної зброї. Особливо вдалими були оборонні дії за допомогою гранат. Коли ворога важко було стримати, і він наближався до шанців, козаки кидали гранати, оскільки в них був запас часу порівняно з противником. Адже вибігати на вал було складніше, ніж пересуватися по рівній місцевості, і навіть 1-2 метри підвищення дозволяли зупинити атаку на кілька секунд, в цей час козаки, що були в шанцях, перекидали гранати через вали.

Улюбленим прийомом козаків було влаштування таємного рову перед валом зі сторони фронту, замаскованого гіллям та листям. На дно встромляли частокіл або просто палі. Потім добивали ворогів списами та шаблями. Так інженерне мистецтво розвивалося в козацькому війську і допомагало отримувати великі перемоги.

Козаки-інженери звичайно були молодці, але звичне діло, Вам може цей матеріал видатись геть нецікавим. У такому випадку у нас є для вас маленький сюрприз. Чи знаєте ви що компанія РусТрансБрокер реалізує послугу таможенный брокер домодедово, скористатись якою ви можете просто заповнивши необхідну заявку? Це буде кращим рішенням для розвитку Вашого бізнесу!

Автор: bohdan


Також може зацікавити:

Категорія: Культура, побут і життя козаків | Переглядів: 3289 | | Теги: січ, козаки, козацьке військо, укріплення | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
avatar
1 INDRA • 22:34, 05.10.2012
Цікава публікація. Таке треба давати дітям читати!
Прошу ще матеріалів на тему козацької винахідливості! :)
avatar
2 нормальний штріх • 23:56, 08.10.2012
О це рєальна крута публікація!! я рєальній козак!! бо в мене є гранати!!!!
avatar
Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:

Останнє з ради

1. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

2. Улюблена гра

3. Ваш улюблений гетьма...

4. Залежність від УСЬОГ...

5. Чи хотіли б ви жити ...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 1
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!