Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Чи потрібна сайту російськомовна версія?
Всього відповідей: 1214

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » 2014 » Січень » 19 » Таємниця монет Богдана Хмельницького.
03:26

Таємниця монет Богдана Хмельницького.

<img alt="хмельницький" src="http://indragop.org.ua/_ph/5/2/658680618.jpg" align="left" width="200">Мало кому відомо, що Богдан Хмельницький верховний керівник Війська Запорозького – офіційної назви держави Гетьманщини-України, чеканив власну монету. Які ми маємо докази того що великий гетьман чекани власну монету?
На початку 1652 року посол Московського царства Кунаков передавав в донесення до Москви, що: «в Чигирині де учініл Богдан Хмельницький минзу і гроші роблять, а на тих нових грошах на одній стороні меч', а на другому боці його Богданово ім'я».

До кінця 1652 року подібні новини стали просочуватися і до Варшави. Подільський воєвода Станіслав Потоцький у листі від 29 жовтня 1652 року повідомляв королю Яну Казимиру: «Хмельницький втручається у справи вашої королівської милості: чеканить гроші». Французька de france»» від 20 грудня 1652 теж писала що: «Козацький гетьман почав чеканити в Україні монету на свій лад, чим визвав протест польського короля». У тому ж році Хмельницький продемонстрував кільком послам, які знаходяться в Чигирині, зразки новенькою української монети.

Для послів це було повною шоком, адже чеканити власну монети мали право лише суверенні цілковито незалежні правителі. Фактично Богдан Хмельницький продемонстрував чеканкою власної монети те що Україна-Гетьманщина є незалежною державою. За ймовірними припущеннями монетний двір міг бути зорганізован ще 1649 році в Чигирині, або в Суботові де містилися резиденція самого гетьмана. Скоріше за всього монети Богдана були перечеканені західноєвропейські срібні талери (28 грам срібла високою чистоти) . Талери з другої половини 16 століття, як в наш час Євро, стали домінуючою валютою на більшій частині Європи. Після укладання Переяславського договору у січні 1954 року чеканка власної монети Хмельницьким була зупинена, так як все жалування військам почала виплачуватися із царської казни золотими, або «ефімками» талерами з московським надчеканом. Якщо гетьман планував виплачувати власною монетою жалування військам то необхідність в цьому після 1954 року відпала.

Нажаль до сьогодні жодного екземпляра талера Богдана Хмельницького не виявлено. Якщо така монета і буде знайдена то це буде велике відкриття і перегорне нову сторінку в історії нумізматики. Монета Богдана Хмельницького скоріше за все стане однією з найдорожчих монет в історії з ймовірної вартістю від мільйона до п’яти мільйонів евро!Автор: Dmytro_Otaman


Також може зацікавити:

Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Цікаве | Переглядів: 5047 | | Теги: Гетьманщина, Україна, Богдан Хмельницький, козаки, Монети, Нумізматика | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
avatar
1 Тарас • 17:42, 19.01.2014
Не було ніяких монет Хмельницького - це був додатковий засіб тиску на Польщу
avatar
2 Dmytro_Otaman • 23:00, 19.01.2014
Тарасе. якщо монет Хмельницького не було, то як бути з тими людьми, що їх бачили на власні очі? А бачили їх не якісь волоцюги, а впливові люди: російський посол Кунаков, та польські посли.
avatar
Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!Пcевдо:
Пароль:

Останнє з ради

1. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

2. Улюблена гра

3. Ваш улюблений гетьма...

4. Залежність від УСЬОГ...

5. Чи хотіли б ви жити ...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 1
Вільних мандрівників: 1
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!