На диво багато людей, що погано знають історії власної країни вважають запорозьких козаків: бандитами, піратами чи якимось волоцюгами. Спеціально для таких людей я хочу розказати цю правдиву бувальщину, що показує, як козаки відносилися до людей і до коштовностей. Відправляючись у морські походи січові козаки давали обітницю перед Господом Богом, визволити з басурманського полону якомога більше християнських бранців. В 1616 році відбувся один з найблискучіших козацьких походів від який здригнув всю Османську імперію. Морський похід на Кафу, яку вів сам Петро Конашевич-Сагайдачний. Кафе представляла із себе добре укріплене місто-фортецю, на кримському узбережжю, яка безпосередню підпорядковувалася турецькій владі. В місті в розмішувався найбільший невільничий ринок Кримського ханства
... Глянути далі »
В 1615 році запорозькі козаки на чолі зі славетним гетьманом Петром Сагайдачним здійснили те, що вважалося неможливим, дві тисячі січовиків на 80 чайках підійшли до Стамбула – столиці Османської імперії і атакували стотисячне місто, спаливши вщент гавані Мізевні та Архіокі разом із флотом, що перебував там.
Вперше за 600 років з часів великих київських князів з берегів Дніпра був зроблений такий похід. Для турків це був просто шок. Для порівняння на початку 17 століття Турецька імперія була однією з наймогутніших держав у світі: те що зробили козаки, це все одно що сучасний український військовий флот атакував місто США - Нью-Й
... Глянути далі »
Протягом 1618 року відбувався неординарний і знаковий похід запорозьких козаків під керівництвом Петра Сагайдачного на Москву.
Він проходив в рамках польсько-московської війни. Прагненням Речі Посполитої було підкорення Московського царства і приведення до царського престолу короля Владислава.
Така позиція шляхти і сейму активно підтримувалася єврейською торгівельно-лихварською групою всередині країни. Активізація політики гетьмана Сагайдачного залишається питанням для істориків.
Її досить складно пояснити з точки зору традиційної наукової думки, яка сприймає події як наслідок стихійних соціально-економічних та наукових змін.
Ймовірніше всього, існували фінансові залежності в
... Глянути далі »
Постійні зіткнення з турками змусили козаків зайнятись створенням власного флоту. Його роль в історії України важко переоцінити. Можливо, саме завдяки йому Крим є частиною України, а не Туреччини.
Організація морського походу відрізнялась скурпульозністю: це і вибір похідного отамана, що знався на справі, і чітке визначення мети, підбір козаків у екіпажі, вибір часу побудови чайок, забезпечення необхідним оснащенням.
За кілька тижнів до походу збирали деревину та вс
... Глянути далі »