Козацький сайт
Український козацький портал


Код тицялки
Підказка Куди підемо?
Головна сторінка Допомогти сайту Завантаження Гетьмани та кошові Книжки про козаків Козацькі приказки Вірші про козаків Звичаї козаків Походи козаків Козацький форум Легенди Козацькі легенди Словник Козацький словник Козацькі ігри на PC Козацьке аудіо Козацька галерея Фільми про козаків Кухня козаків Козацькі випроби Книга згадок Написати Кошовому Додати матеріял

Січова рада:
Чи потрібна Україні нова революція?
Всього відповідей: 2473

Теревені
 
200

Сувій однодумців
Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.

Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори

Наша тицялка:
Український козацький порталГоловна » Походи
На диво багато людей, що погано знають історії власної країни вважають запорозьких козаків: бандитами, піратами чи якимось волоцюгами. Спеціально для таких людей я хочу розказати цю правдиву бувальщину, що показує, як козаки відносилися до людей і до коштовностей.
Відправляючись у морські походи січові козаки давали обітницю перед Господом Богом, визволити з басурманського полону якомога більше християнських бранців. В 1616 році відбувся один з найблискучіших козацьких походів від який здригнув всю Османську імперію. Морський похід на Кафу, яку вів сам Петро Конашевич-Сагайдачний. Кафе представляла із себе добре укріплене місто-фортецю, на кримському узбережжю, яка безпосередню підпорядковувалася турецькій владі. В місті в розмішувався найбільший невільничий ринок Кримського ханства ... Глянути далі »
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Категория: Походи | Переглядів: 3216 | Дата: 22.02.2014 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

В 1615 році запорозькі козаки на чолі зі славетним гетьманом Петром Сагайдачним здійснили те, що вважалося неможливим, дві тисячі січовиків на 80 чайках підійшли до Стамбула – столиці Османської імперії і атакували стотисячне місто, спаливши вщент гавані Мізевні та Архіокі разом із флотом, що перебував там.

Вперше за 600 років з часів великих київських князів з берегів Дніпра був зроблений такий похід. Для турків це був просто шок. Для порівняння на початку 17 століття Турецька імперія була однією з наймогутніших держав у світі: те що зробили козаки, це все одно що сучасний український військовий флот атакував місто США - Нью-Й ... Глянути далі »
Прикріплення: Картинка 1
Категория: Походи | Переглядів: 3019 | Дата: 12.01.2014 | Рейтинг: 5.0/2 | Коментарі (0)

Протягом 1618 року відбувався неординарний і знаковий похід запорозьких козаків під керівництвом Петра Сагайдачного на Москву.

 Він проходив в рамках польсько-московської війни. Прагненням Речі Посполитої було підкорення Московського царства і приведення до царського престолу короля Владислава.

 Така позиція шляхти і сейму активно підтримувалася єврейською торгівельно-лихварською групою всередині країни. Активізація політики гетьмана Сагайдачного залишається питанням для істориків.

 Її досить складно пояснити з точки зору традиційної наукової думки, яка сприймає події як наслідок стихійних соціально-економічних та наукових змін.

 Ймовірніше всього, існували фінансові залежності в ... Глянути далі »
Категория: Походи | Переглядів: 4608 | Дата: 28.01.2012 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (2)

морські походи козаківПостійні зіткнення з турками змусили козаків зайнятись створенням власного флоту. Його роль в історії України важко переоцінити. Можливо, саме завдяки йому Крим є частиною України, а не Туреччини.

Організація морського походу відрізнялась скурпульозністю: це і вибір похідного отамана, що знався на справі, і чітке визначення мети, підбір козаків у екіпажі, вибір часу побудови чайок, забезпечення необхідним оснащенням.

За кілька тижнів до походу збирали деревину та вс ... Глянути далі »

Категория: Походи | Переглядів: 7791 | Дата: 02.01.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (4)

Пошукові собаки

Ваш сховок
Привіт, Мандрівник!
Останнє з ради

1. Рецепти страв

2. Обыграть казино тепе...

3. Вірш про КОЗАКІВ, ко...

4. Улюблена гра

5. Ваш улюблений гетьма...


Персоналії:
Отаман Вишневецький
Дмитро Вишневецький
Северин Наливайко біографія
Северин Наливайко
історія Самійшла Кішки
Самійло
Кішка
Петро Сагайдачний
Петро Конашевич
біографія Івана Богуна
Іван
Богун
Оповідь про Івана Мазепу
Іван Мазепа
розповідь про Івана Сірка
Іван
Сірко
мова про Івана Виговського
Іван
Виговський
Зображення Палія
Семен
Палій
розповідь про діяння Полуботка
Павло
Полуботок
Картинка Розумовського
Кирило
Розумовський
Дорошенко гетьман
Петро
Дорошенко
Богдан Зиновій Хмельницький
Богдан
Хмельницький
Іван Скоропадський
Іван
Скороп...
пилип орлик та конституція
Пилип
Орлик
Юрій Хмельницький
Юрій
Хмельни...

Статистика

Всього онлайн: 4
Вільних мандрівників: 4
Низових користувачів: 0

Сьогодні були:
I love Google! Я люблю Google! Kocham Google! Ich liebe Google!